چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
کد خبر: 252824

دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن میکروب‌شناسی گفت: بوتاکس سم تولید شده از یک میکروب است که یک میلی گرم آن اندازه چند بشکه نفت ارزش دارد.

کاربردهای مفید سموم میکروبی در بوتاکس

سلامت نیوز:دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن میکروب‌شناسی گفت: بوتاکس سم تولید شده از یک میکروب است که یک میلی گرم آن اندازه چند بشکه نفت ارزش دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، عباسعلی ایمانی فولادی  در  نوزدهمین کنگره بین‌المللی  میکروب‌شناسی ایران  اظهار داشت: این کنگره  تا 15 شهریور ماه  در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خیابان پورسینا در حال برگزاری و جدیدترین مباحث و دستاوردها در حوزه میکروب‌شناسی توسط اساتید و صاحبنظران برجسته ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره بین‌المللی  میکروب‌شناسی ایران  ادامه داد: میکروب‌شناسی محیطی نظیر آب، فاضلاب، خاک،   و میکروبشناسی غذایی  از قبیل شیر از جمله مباحث مطرح شده در این کنگره خواهد بود و پنل چالش شغلی و کارآفرینی با متخصصین میکروب‌شناسی نیز داریم تا مسئولین در وزارت بهداشت و سازمان‌های دیگر موانع بکارگیری میکروب‌شناسان را مطرح کنند و از این طریق  جذب این افراد تسهیل شود و متأسفانه امروزه بسیاری از آزمایشگاه‌ها تمایل جذب لیسانسه‌های میکروب‌شناسی ندارند که راهکارها، موانع و چالش‌ها در پانل چالش‌شغلی و کارآفرینی در آزمایسگاههای پزشکی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

ایمانی فولادی  گفت: امسال از سازمان آب و فاضلاب کشور دعوت شده تا مسئولان آن در پنل خصوصی میکروب‌شناسی آب و فاضلاب شرکت کنند همچنین در ارتباط با میکروب‌شناسی خاک باید توجه داشت که تجزیه مواد تجزیه‌ناپذیر در خاک و ارائه مباحث میکروارگانیزهای موجود در خاک از جمله موضوعاتی است که در حوزه میکروب‌شناسی خاک مطرح می‌شود.

وی در مورد میکروب‌شناسی شیر گفت:‌در دنیا از میکروارگانیسم های در شیر استفاده کرده و به طور مثال برای تولید 30 نوع پنیر با طعم و رنگ متفاوت اقدام می‌شود واین هنر میکروب‌شناسی است و باید توجه داشت 5 درصد  میکروب‌شناسی در حوزه پزشکی بوده و 95 درصد بقیه در سایر حوزه‌ها است که بخش عمده آن مفید است و در دنیا می‌توان درآمد هنگفتی از طریق توجه به این مسئله به دست آورد.

دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره بین‌المللی  میکروب‌شناسی ایران با اشاره به اینکه به طور مثال بوتاکس ناشی از یک میکروب است که یک میلی گرم آن اندازه چند بشکه نفت ارزش دارد گفت:‌برخی از شرکت‌های ایرانی موفق به تولید بوتاکس شده و باید توجه داشت بوتاکس برای زیبایی نیست و برای کاهش درد همچون کمتر شدن درد شکستگی‌ها از طریق تزریق در پایانه عصبی و درمان میگرن و ... به کار می‌رود. همچنین درتولید داروها و درمان سرطان‌ امروزه می‌توان از مسئله میکروب‌های مفید و یا محصولاتشان استفاده کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =