از نشانه‌های هشدار دهنده بیماری ریه

۱۳۹۷/۰۷/۱۵ - ۱۴:۵۹ - کد خبر: 255387
از نشانه‌های هشدار دهنده بیماری ریه

سلامت نیوز: به طور معمول، سرفه منظم در نتیجه سرماخوردگی به تدریج طی حداکثر دو هفته از بین می رود. اما اگر سرفه پایدار است و نشانه ای از کاهش و بهبود آن دیده نمی شود، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق‌تر شرایط توصیه می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران، تشخیص زودهنگام می تواند نتایج درمان را برای بیماری های ریوی مانند آسم، بیماری مزمن انسدادی ریه، و سرطان ریه را بهبود ببخشد.

به گزارش"مدیکال دیلی"، بیماری ریوی می تواند بر توانایی تنفس تاثیرگذار باشد و به طور بالقوه آسیب دیدن کوتاه یا بلند مدت سلامت کلی انسان را موجب شود. این در شرایطی است که افراد بسیاری هر ساله به بیماری های مزمن ریوی قابل پیشگیری مبتلا می شوند.

رده بیماری ریوی شامل مواردی مانند آسم، برونشیت، سرطان ریه، و بیماری مزمن انسدادی ریه می شود. آسم یکی از شایع‌ترین بیماری های ریه در جهان است.

علائم خفیف باید مورد بررسی قرار بگیرند زیرا تشخیص زودهنگام بیماری می تواند نتایج درمان را بهبود بخشیده و به طور بالقوه زندگی فرد را نجات دهند. در ادامه با برخی از نشانه های هشدار دهنده بیماری ریوی بیشتر آشنا می شویم.

سرفه

به طور معمول، سرفه منظم در نتیجه سرماخوردگی به تدریج طی حداکثر دو هفته از بین می رود. اما اگر سرفه پایدار است و نشانه ای از کاهش و بهبود آن دیده نمی شود، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق‌تر شرایط توصیه می شود.

در موارد جدی‌تر، شما ممکن است با سرفه های خونی مواجه شوید. این شرایط نشان دهنده آسیب دیدن دستگاه تنفسی است که می تواند به واسطه ارتفاع، دارو، خود سرفه و یا سرطان ریه شکل گرفته باشد.

به خاطر داشته باشید که در صورت آغاز سرفه پس از قرار گرفتن در معرض یک محرک احتمالی در فعالیت های روزانه خود، آن را ثبت کنید. به عنوان مثال، اگر اخیرا زمان زیادی را در اطراف افراد سیگاری گذرانده اید، هنگام مراجعه به پزشک به این موضوع اشاره کنید. همچنین، پزشک را از هر گونه تغییر در سبک زندگی خود آگاه کنید زیرا می تواند در تشخیص منبع مشکل مفید باشد.

دشواری در تنفس

به گفته کلینیک مایو، دشواری در تنفس می تواند یک نشانه هشداردهنده زودهنگام برای یک ریه از کار افتاده، انسداد در مسیر هوایی، سینه پهلو، لخته خون در شریانی در ریه و غیره باشد.

اگر صدای تنفس غیر عادی است، شبیه به خس خس یا سوت، احتمال وجود التهاب، تومور، یا حتی عامل خارجی که مسیر هوایی را مسدود کرده است، وجود دارد.

درد در قسمت های مختلف بدن

آیا همواره با احساس خستگی مواجه هستید؟ اگر اقدام هایی که در راستای بهبود این شرایط انجام می دهید، نتیجه بخش نیستند و با درد نیز مواجه هستید، مراقب باشید. به عنوان مثال، فیبروز ریوی می تواند بافت های بدن را تحت تاثیر قرار دهد که به دردهای ماهیچه ای و مفصلی منجر می شود.

سرطان ریه با کمر درد پیوند خورده است که هنگام تنفس عمیق تشدید می شود و حتی زمانی که در حال استراحت هستید نیز شکل می گیرد. این درد می تواند اغلب گسترش یابد و نواحی سینه و شانه را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین، باید توجه داشته باشید که درد به نقطه ای خاص محدود می شود یا در سراسر سینه احساس می شود. زمانی که سرطان ریه موجب سینه درد می شود، ناراحتی ممکن است به واسطه بزرگ شدن گره های لنفاوی یا متاستاز به دیواره سینه، دیواره داخلی اطراف ریه ها که به نام پرده جنب شناخته می شود یا دنده ها رخ دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.21683s, 19q