درمان واریس پا با پیروی از 8 قانون سلامتی

۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 256913
درمان واریس پا با پیروی از 8 قانون سلامتی

سلامت نیوز: درمان رگ های واریسی باید شامل عادت ها جدی سلامتی باشد که از جریان خون سالم در بدن حمایت کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، با وجودی که محصولات آرایشی و درمانی زیادی برای به حداقل رساندن ظاهر رگ های واریسی وجود دارد ولی اگر بخواهید به طور کامل واریس پایتان را درمان کنید پیروی از قوانین زیر ضروری است.

درمان رگ های واریسی باید شامل عادت ها جدی سلامتی باشد که از جریان خون سالم در بدن حمایت کنند. با وجودی که محصولات آرایشی و درمانی زیادی برای به حداقل رساندن ظاهر رگ های واریسی وجود دارد ولی اگر بخواهید به طور کامل واریس پایتان را درمان کنید پیروی از قوانین زیر ضروری است.

عادت های سالم کلیدی هستند که هدف ان ها درمان رگ های واریسی است. گرچه درمان های حرفه ای برای واریس وجود داردولی پیروی از این قوانین از بازگشت آن ها در آیند ه پیشگیری خواهد نمود.

رگ های واریسی علاوه بر مشکلات زیبایی نشان دهنده مشکلات عبور جریان خون هستند و گاهی باعث ایجاد درد هم می شوند.

زمانی که دریچه رگ ها به درستی کار نکنند جریان خون از پا ها به قلب دچار مشکل شده و رگه ها ملتهب شده و ایجاد واریس می کنند که اغلب با کم شدن فعالیت فیزیکی و چاقی بدتر می شوند.

عوامل موثر ایجاد واریس

چاقی یا اضافه وزن

بارداری

بد راه رفتن

زیاد نشستن یا روی هم انداختن پاها

تغییرات ناگهانی هورمونی

مشکلات سیستم گردش خون

حفظ یک شیوه سالم برای زندگی بهترین مکمل برای درمان واریش و با تاخیر انداختن آن است بنابراین باید تغییراتی در رول زندگی خود بدهید و برخی عادت های بد را حذف کنید.


از ماندن در یک موقعیت برای مدت طولانی اجتناب کنید

ماندن در یک موقعیت ثابت در مدتی طولانی واریس را بدتر می کند. بنابراین اگر در حالت نشسته یا ایستاده و ثابت هستید باید هر چند دقیقه پای خود را عوض کنید یا هر ساعت حالت خود را تغییر دهید.


درمان واریس با بالا نگه داشتن پاها

بالا نگه داشتن پاها یک درمان ساده و بسیار موثر برای درمان واریس است. توصیه می شود هر روز پس از کار پاهایتان را روی دیوار و رو به بالا قرار دهید این کار عضلات پا را شل کرده و بازگشت خون به قسمت فوقانی بدن را تسهیل می کند.


انجام تمرینات ورزشی برای درمان واریس

هر گوه فعالیت ورزشی مزایای سلامت زیادی برای سلامت گردش خون شما دارد. بنابراین اگر می خواهید واریستان را درمان کنید باید یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید.


ماساژ برای درمان و پیشگیری از واریس

یکی از روش های درمانی برای تحریک جریان خون در اندام های پایینی ماساژ ست.

ماساژ یک گزینه عالی برای به حداقل رساندن رگ های واریسی است.


برای درمان واریس دوش آب سرد بگیرید

گاهی اوقات دوش آب سرد برای گردش خون شما مفید تر از دوش آب گرم است.

در واقع استفاده مستقیم از آب سرد روی عضلات ساق پا می تواند التهاب را آرام کند.


اجتنناب از پوشیدن لباس های تنگ

اگر واریش دارید استفاده از لباس های تنگ توصیه نمی شود چون باعث ایجاد فشار بر بدن و مانع از باگشت خون از پا به قلب می شوند.


بهبود تغذیه برای درمان واریس

رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا3، آنتی اکسیدانها و فیبر می تواند درمان واریس را کوتاه تر کند. این مواد غذایی گردش خون را بهینه کرده و از سلامت قلب و عروق محافظت می کنند.


از مصرف الکل و تنباکو اجتناب کنید

مصرف بیش از حد الکل و دخانیات منجر به پیامدهای منفی زیادی در بدن می شود که یکی از آن ها ظهور رگ های واریسی است. سموم آن ها موجب کاهش جریان خون و در نتیجه واریس می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.7645s, 19q