افزایش ۶۲۰ هزار نفری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد طی چند ماه اخیر

۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۳:۲۸ - کد خبر: 260662
افزایش ۶۲۰ هزار نفری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد طی چند ماه اخیر

سلامت نیوز:رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سال گذشته ۱۵ درصد جمعیت جامعه هدف را کم کرده‌ایم اما طی چند ماه اخیر با افزایش ۶۲۰ هزار نفری خانوارهای تحت پوشش روبرو شده‌ایم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همدلی ، پرویز فتاح ظهر دیروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی در سالن محراب حرم حضرت معصومه(س) اظهار کرد: کمیته امداد در حمایت از مستضعفان و نیازمندان کارهای سختی را بر عهده دارد، اما امسال با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی، مراجعات مردمی و تقاضای عضویت در کمیته امداد افزایش یافته و این موضوع کار را سخت‌تر کرده است.
وی اضافه کرد: ۲۵۰۰ واحد مسکونی به صورت رایگان با کمک‌های مردمی و اعتبارات کمیته امداد برای مددجویان ساخته شده و در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.


وی با بیان اینکه در جامعه هدف ما رفتار ناهنجار نداریم، عنوان کرد: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی اقدامات قابل توجهی در کمیته امداد انجام شده است، به‌عنوان نمونه ۳۲ هزار نفر از مددجویان و ۳۰۰۰ نفر از کارمندان را به سفر عتبات اعزام کرده‌ایم.
فتاح با تاکید بر اینکه در شهر مقدس قم به دنبال استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه و مراجع تقلید هستیم، گفت: هر چند مشکلات اقتصادی مردم بیشتر شده، اما آمار کمک‌های مردمی به کمیته امداد نزدیک به ۳۵ درصد افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون هر یتیم دارای پنج حامی است و در قالب طرح اکرام نزدیک به ۲۲۰ هزار تومان به صورت ماهیانه کمک هزینه دریافت می‌کند؛ برای بودجه سال آینده کمیته امداد نیز در تلاش هستیم تا بتوانیم اعتبارات بیشتری را برای نیازمندان و مستضعفان جذب کنیم.


رئیس کمیته امداد یادآور شد: افزایش تورم و مشکلات اقتصادی مردم با سخت‌تر شدن کار کمیته رابطه مستقیم دارد به همین علت به هر میزانی که دولت بتواند تورم را کنترل و اشتغال را مدیریت کند، جمعیت ورودی به کمیته امداد کمتر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال آرامش قشر ضعیف هستیم و تاکنون در این راستا از هیچ اقدامی دریغ نکرده‌ایم، به همین علت نیز با جامعه هدف خود هیچ مشکلی نداشته‌ایم؛ این افراد خوش حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها هستند و در حوزه ازدواج آمار قابل توجهی را به خود اختصاص دارند اما در حوزه طلاق آمار آن‌ها قابل توجه نیست.
فتاح از کسب ۱۵۰ رتبه زیر هزار کنکور توسط مددجویان کمیته امداد یاد کرد و گفت: ۷۲ هزار دانشجوی و طلبه و صدها نخبه از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.


وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد، نهادی فراجناحی و فرامذهبی است، عنوان کرد: نتیجه عملکرد متفاوت این نهاد در افزایش اعتماد مردم به کمیته امداد قابل مشاهده است؛ همانطور که ما در مناطق اهل‌سنت به دنبال ارائه خدمت به نیازمندان هستیم، جامعه اهل‌سنت نیز دو سال است که زکات خود را به این نهاد پرداخت می‌کنند.
فتاح صبوری و استقامت مردم مقابل مشکلات اقتصادی را پیروزی بزرگ برای نظام دانست و افزود: هیچ ملتی نمی‌توانست مقابل تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی سنگین ایستادگی کند، اما ملت ایران با صبر و استقامت خود مسئولان را شرمنده کردند و این موضوع رسالت مسئولان را بیشتر می‌کند.


وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید شرایط زندگی خود را با مردم تطبیق دهند، گفت: فاصله طبقاتی میان مردم و مسئولان باید کمتر شود چراکه این امر ایمنی نظام اسلامی را هم بیشتر می‌کند.
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: برای رفع برخی از آسیب‌ها از جمله مشکل بدسرپرستان از نظر قانونی خلاهایی داریم به همین علت نمی‌توانیم در برخی آسیب‌ها ورود کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.03394s, 19q