سن مبتلايان به دردهاي مفصلي كاهش يافته‌است

۱۳۸۶/۰۲/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2637
سن مبتلايان به دردهاي مفصلي كاهش يافته‌است
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از دبيرخانه هجدهمين كنگره فيزيوتراپي ايران، عباس رحيمي گفت:‌تا حدود 20 سال قبل اكثر افرادي كه به دليل درمان دردهاي عضلاني اسكلتي و به طور كلي آرتروز به درمانگاه هاي فيزيوتراپي و ارتوپدي مراجعه مي كردند، افراد بالاي 55 تا 60 سال بودند و در واقع تخريب غضروف مفصلي در سنين بالا شروع مي شد ولي امروزه اين سن به 30 سال كاهش پيدا كرده و ما شاهد مراجعه بيماراني با سنين 30 تا 50 سال با دردهاي گردن، زانو، كمر و مفاصل مختلف به مراكز درماني هستيم.
وي دليل كاهش سن ابتلا به آرتروز و دردهاي مفصلي را نحوه زندگي نامناسب و وضعيت كاري و شغلي افراد ذكر كرد و افزود: بي تحركي در محيط هاي اداري و عدم فعاليت هاي فيزيكي در زندگي از دلايل اصلي اين بحران اجتماعي است.
عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با اشاره به شعار هجدهمين كنگره فيزيوتراپي ايران گفت: استفاده نكردن از دارو و رعايت بهداشت فيزيكي شعار كنگره امسال فيزيوتراپي است كه در واقع نياز به تغييرات اساسي در زندگي شخصي و اجتماعي افراد را مدنظر دارد.
وي در اين باره به عنوان يك راهكار اساسي براي افراد جامعه تأكيد كرد: انجام حركات ورزشي ممتد و منظم حداقل دو بار در روز و هر بار حدود 15 دقيقه به صورت پياده روي نسبتا سريع باعث مي شود جامعه ما از اين زندگي كم تحرك به سمت سلامتي جسمي و رواني حركت كند.
رحيمي افزود: در هجدهمين كنگره فيزيوتراپي ايران كه از 20-18 ارديبهشت در مركز آفرينش هاي فرهنگي هنري كانون پرورش فكري برگزار مي شود از مجموع مقالات رسيده به دبيرخانه كنگره، 33 مقاله به عنوان سخنراني و 42 مقاله نيز به صورت پوستر به موضوعات توانبخشي در ترميم نخاع، آرتروسكوپي در ترميم مفصل شانه، نقش ورزش در كاهش وزن، بهبود بيماران مبتلا به سكته مغزي با استفاده از تحريكات الكتريكي و همچنين استفاده از وسايل كمك درماني فيزيوتراپي براي بيماري هاي مختلف خواهند پرداخت.
وي از برنامه هاي ديگر اين كنگره را برگزاري دوره بازآموزي ضايعات مفصلي زانو عنوان كرد كه در آن جراحان فوق تخصص زانو، اساتيد راديولوژي و فيزيوتراپي به بحث و تبادل نظر پيرامون نقش درمان هاي فيزيوتراپي در قبل و بعد از اعمال جراحي زانو خواهند پرداخت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.48284s, 18q