مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، حجم بازار تجهیزات پزشکی کشور را در حدود ۲.۵ میلیارد دلار عنوان کرد.

بازار ۲.۵ میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی ایران

سلامت نیوز:مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، حجم بازار تجهیزات پزشکی کشور را در حدود ۲.۵ میلیارد دلار عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سید حسین صفوی، روز دوشنبه در اولین همایش تجهیزات پزشکی ایران، از تولید ۲۵ محصول تجهیزات پزشکی ازجمله ارتوپدی با تکنولوژی بالا خبر داد و گفت: ارزش این بازار تجهیزات پزشکی کشور در حدود ۲.۵ میلیارد دلار است که ۷۰۰ میلیون دلار آن توسط تولید داخل پوشش داده می شود، یعنی سهم تولید داخل از لحاظ ارزش ریالی ۳۰ به ۷۰ است.

وی با اشاره به ۲۰۰ شرکت در حوزه تولید محصولات با تکنولوژی و ریسک بالا، افزود: در صورتی که محصولات آنها وارد بازار شود میزان ارزبری برای تامین این کالاها کاهش می یابد.

صفوی گفت: در دو سال گذشته چند شرکت داخلی برای اولین بار برای تولید ۲۵ محصول ویژه از جمله ارتوپدی و...، ورود کرده اند که نشان دهنده حرکت رو به جلو در تولید تجهیزات پزشکی در کشور است.

وی با عنوان این مطلب که کالاهای وارداتی بیشتر شامل محصولاتی است با ارزش ریالی بالا، افزود: تجهیزات پزشکی وارداتی، به دلیل داشتن تکنولوژی خاص در تولید، ارزبری بالایی دارند.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه از سال های گذشته نگرش مثبت در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی وجود دارد، گفت: منشا و مبدا این حرکت شرکت های تولید کننده ای بوده اند که بیش از نیاز داخلی تولید دارند و با مد نظر قرار دادن بازارهای هدف، برای صادرات اقدام کرده اند که نشان می‌دهد کیفیت محصولات داخلی می‌تواند با محصولات مشابه خارجی رقابت کند.

وی با اشاره به سیاست‌های اداره کل تجهیزات پزشکی، افزود: برای ذخیره استراتژیک تجهیزات و ملزومات، فرصت کوتاهی داریم که در حوزه تولید داخل و و صدور مجوزهای واردات کمک خواهیم کرد و تلاش می کنیم موانع تولید و واردات تجهیزات را تسهیل کنیم.

صفوی گفت: تکیه ما بر تخصص و توانایی بخش خصوصی خواهد بود و از تجربیات و دانش این بخش در تولید و واردات استفاده خواهد شد. از همین جا به سوی شرکت های خصوصی دست یاری دراز می‌کنیم و امیدوارم با همکاری هم بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =