دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴

خانواده عرفان رحمتی جوان ١٧ساله طارمی با اهدای اعضای بدن فرزند خود نجات‌بخش جان ٤نفر از بیماران نیازمند عضو شدند. این خانواده در اقدامی خیرخواهانه اعضای بدن بیمار مرگ مغزی خود را به ٤ بیمار نیازمند اهدا کردند.

اهدای زندگی دوباره به ٤ بیمار

سلامت نیوز:خانواده عرفان رحمتی جوان ١٧ساله طارمی با اهدای اعضای بدن فرزند خود نجات‌بخش جان ٤نفر از بیماران نیازمند عضو شدند. این خانواده در اقدامی خیرخواهانه اعضای بدن بیمار مرگ مغزی خود را به ٤ بیمار نیازمند اهدا کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شهروند ،این جوان ١٧ساله فرزند دوم خانواده و اهل روستای جزلاندشت از توابع شهرستان طارم بود که بر اثر تصادف رانندگی در محور قزوین- زنجان دچار مرگ مغزی و به بیمارستان الغدیر ابهر منتقل شده بود. بیمار چند روز در این بیمارستان بستری و تحت مراقبت‌های ویژه بود ولی به دلیل مرگ مغزی به زندگی باز نگشت.

پس از تأیید مرگ مغزی توسط تیم پزشکی متخصص و کسب رضایت از خانواده، بیمار به بیمارستان سینای تهران برای پیوند اعضا منتقل شد. مادر این بیمار مرگ مغزی که همسر خود را نیز در این سانحه رانندگی از دست داده بود، در تصمیمی سخت، راضی به اهدای اعضای بدن فرزند خود شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha