چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
کد خبر: 268182

برخلاف باور عموم، عسل محلی درمان حساسیت‌های فصلی نیست.

عسل محلی حساسیت‌های فصلی را درمان نمی‌کند

سلامت نیوز: برخلاف باور عموم، عسل محلی درمان حساسیت‌های فصلی نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، بدون تردید علائم ناشی از حساسیت‌های فصلی آزاردهنده هستند اما داروهای موجود در بازار برای درمان این علائم نیز عوارض خود را دارند و به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای درمان حساسیت‌های فصلی خود به سراغ عسل محلی می‌روند؛ اما مطالعات جدید نشان داده است که این عسل‌ها حساسیت فصلی را درمان نمی‌کنند.


به گزارش تارنمای کیوریوسیتی،باور عموم بر این است که حساسیت‌های فصلی را همان گرده گل‌هایی ایجاد می‌کنند که زنبورها از آن‌ها عسل می‌گیرند، درنتیجه با خوردن عسل محلی خود را در معرض مقداری از ماده‌ای که به آن حساسیت دارید قرار داده‌اید و به این ترتیب در برابر آن مصون می‌شوید.
اما حقیقت این است که گرده موجود در عسل آن گرده‌ای که عامل بروز حساسیت فصلی‌تان شده، نیست. اغلب حساسیت‌های فصلی در تابستان توسط گرده درختان و چمنزارها و در پاییز به دست گرده کهنه ماش (ragweed)، ایجاد می‌شوند.


دلیل حساسیت شما این است که این درختان و چمنزارها به‌طور مستقل گرده خود را در هوا منتشر می‌کنند، این در حالی است که زنبورها عموماً به گرده‌افشانی گیاهانی کمک می‌کنند که ابزار لازم برای این کار را ندارند.
اما حتی اگر واقعاً گرده گل عامل حساسیتتان باشد هم باز عسل محلی آن را درمان نمی‌کند. چون زنبورها از شهد گل عسل می‌گیرند و نه از گرده آن و هر گرده‌ای که درون عسل وجود دارد، به‌طور تصادفی به آن راه‌یافته است.
البته اگر برای تسکین آلرژی‌های خود به عسل متوسل می‌شوید لازم نیست از این کار دست‌ بردارید. عسل خوشمزه است و از شکر سالم‌تر است. اما اگر به دنبال تسکین فوری هستید، آنتی‌هیستامین بهترین گزینه برای شماست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =