نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد نرخ چاقی از آنچه تصور می‌شود نگران کننده‌تر است چرا که بسیاری از بیماران از وضعیت شاخص توده بدنی (BMI) خود آگاهی ندارند.

محاسبه شاخص توده بدنی در اولویت پزشکان عمومی نیست

سلامت نیوز:نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد نرخ چاقی از آنچه تصور می‌شود نگران کننده‌تر است چرا که بسیاری از بیماران از وضعیت شاخص توده بدنی (BMI) خود آگاهی ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، متخصصان اسکاتلندی با تاکید بر اینکه در بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد یک چهارم از بیماران به سابقه شاخص توده بدنی خود که توسط پزشکان عمومی ثبت شده دسترسی ندارند، اظهار داشتند: نرخ چاقی از آنچه تصور می‌شود بالاتراست.

این متخصصان با بررسی اطلاعات ۷۷ هزار و ۵۹۱ فرد بزرگسال و ارزیابی سوابق پزشکی موجود این بیماران دریافتند یک چهارم از آنان به سوابق شاخص توده بدنی خود دسترسی ندارند.  

به گفته متخصصان اسکاتلندی لازم است برای برنامه ریزی دقیق و کنترل صحیح وزن، شاخص توده بدنی به طور مرتب اندازه گیری شود. چاقی، نگرانی اصلی در حوزه سلامت عمومی به حساب می‌آید و پزشکان عمومی از نقش مهمی در تضمین کنترل وزن بیماران برخوردارند. این درحالیست که در بسیاری از موارد پزشک عمومی نسبت به محاسبه شاخص توده بدنی بیمار اقدام نمی‌کند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، محققان معتقدند پزشکان عمومی در اغلب موارد در نظر ندارند که محاسبه شاخص توده بدنی بیمار در تشخیص دقیق بیماری و انتخاب روش درمانی مناسب در اولویت است.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha