تب یونجه و آلرژی فصلی

۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۳:۵۵ - کد خبر: 270214
تب یونجه و آلرژی فصلی

سلامت نیوز: خارش چشم ها، آبریزش بینی، عطسه و خس خس سینه همگی علائم یک واکنش آلرژیک هستند که معمولا در بهار یا پاییزبعلت گرده گیاهان ایجاد می شود. بسیاری از افراد ازواژه ی تب یونجه برای این آلرژی فصلی استفاده می کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، اصطلاح تب یونجه غلط است. این نوع آلرژی، آلرژی به یونجه نیست در واقع، آلرژی به علف های هرز بهنگام گرده افشانی است.

در ابتدا ممکن است علائم آلرژیک همان علائم سرماخوردگی باشند. اما علائم بعدی شامل خارش چشم ها، گوش، بینی یا گلو، عطسه، تحریک پذیری، گرفتگی بینی و خفگی است. برای بعضی از افراد هم ممکن است سرفه، فشار سینوسی یا سردرد، کاهش حس بویایی، خروپف، آپنه خواب، خستگی و آسم باشد.

بسیاری از این علائم، بخاطر واکنش بیش از حد سیستم ایمنی است چرا که تلاش می کند تا از سیستم های تنفسی حیاتی و حساس بدن درمقابل مهاجمان بیرونی محافظت کند. آنتی بادی هایی که بدن تولید می کند، مهاجمین خارجی را از بین می برد، اما باعث ایجاد نشانه هایی از پاسخ های آلرژیک می شود.

افراد ممکن است آلرژی را در هر سنی تجربه کنند، اما اغلب افراد با اختلال آلرژیک در دوران کودکی یا در اوایل بزرگسالی تشخیص داده می شوند.

آلرژی دراغلب کودکان ممکن است با آلرژی های غذایی و اگزما و یا خارش پوست شروع شود. این روند در طول سال ها بدتر می شود و بیماران پس از آن آلرژی به آلرژی های زیست محیطی مانند گرد و غبار و حیوانات یا ورم غشا مخاطی بینیدچار می شوند.

شایع ترین آلرژن موجود گرده و پودری است که توسط درختان و علف های هرز، بذر گیاهان همسایه را بارور می کند. در فصل گرده افشانی فضا با میلیاردها ذرات میکروسکوپی پر می شود که بعضی از آنها در بینی و دهان مردم رخنه می کنند.

منبع: www.livescience.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18955s, 19q