معاون پرستاری وزارت بهداشت از طریق ویدیو کنفرانس تشریح کرد:

وظایف پرستاران در بسیج ملی فشار خون بالا

۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۲ - کد خبر: 271890
وظایف پرستاران در بسیج ملی فشار خون بالا

سلامت نیوز:معاون پرستاری وزارت بهداشت در جلسه با شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، به تشریح وظایف پرستاران در کمپین بسیج ملی فشار خون کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی با اشاره به اجرای کمپین ملی فشار خون بالا در کشور، گفت: در این طرح بیش از 100 هزار پرستار در یک هزار بیمارستان و 180 کلینیک و بیش از یک هزار پایگاه سیار ارائه خدمت می کنند.

دکتر حضرتی افزود: پرستاران در سه قالب در کلینیک های بیماری های غیر واگیر که در 1000 بیمارستان راه اندازی خواهد شد، در مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل و پایگاه های سیار که در کشور ایجاد خواهد شد، ارائه خدمت می کنند.

وی ادامه داد: امروز وظیفه داریم تا با تعیین فشار خون، ارائه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل، مراقبت و مدیریت فشارخون، جامعه را از این عامل پرخطر که به عنوان مرگ خاموش از آن یاد می شود و 40 درصد جمعیت نیز دچار آن هستند آگاه کنیم و در این ارتباط بسیج ملی فشارخون بالا تشکیل شده است.

دکتر حضرتی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت دانشگاه ها برای اجرای صحیح این طرح از شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه ها خواست تا به نحو مطلوبی در این زمینه به مردم جهت حضور حداکثری در این طرح اطلاع رسانی شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در همه زمینه ها اعم از شناسایی، پایش و درمان بیماری، آموزش مردم با توجه به راهنماهای بالینی ملی انجام می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.12063s, 18q