با رشد شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها با سوءاستفاده از این فضا و همکاری برخی افراد مشهور و سلبریتی ها اقدام به فروش محصولاتی می‌کنند که در بسیاری از موارد فاقد استاندارد بوده و در این میان محصولات پزشکی و داروئی بسیار خطرناک‌تر هستند.

از خرید داروها در اینستاگرام بپرهیزید

سلامت نیوز:  با رشد شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها با سوءاستفاده از این فضا و همکاری برخی افراد مشهور و سلبریتی ها اقدام به فروش محصولاتی می‌کنند که در بسیاری از موارد فاقد استاندارد بوده و در این میان محصولات پزشکی و داروئی بسیار خطرناک‌تر هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، لوئیز رز (Louise Roe) یکی از کاربران اینستاگرام است که حدود 698 هزار نفر دنبال کننده دارد. وی همچنین دارای بیماری پوستی پسوریازیس است که یک بیماری خود ایمنی مزمن محسوب می‌شود که بدن بیماران مبتلا، توسط لکه‌های قرمز یا سفید ملایم پوشیده شده و دارای التهاب است. این کاربر پرطرفدار اینستاگرام با یک شرکت داروئی فعال در حوزه بیوتکنولوژی همکاری می‌کند که داروی ویژه بیماری پسوریازیس را ارائه می‌کند. دنبال کنندگان این فرد در اینستاگرام تنها به‌واسطه زیبایی ظاهری و شهرت وی، حرف‌هایش را پذیرفته و محصولات معرفی‌شده توسط وی را خریداری می‌کنند.

در سال‌های اخیر شرکت‌های متعددی کسب‌وکار و استراتژی‌های تبلیغاتی خود را بر مبنای افزایش استفاده از رسانه‌های اجتماعی و به‌ویژه در اینستاگرام تعریف کرده‌اند. این برنامه یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که توسط فیس بوک تأسیس‌شده و خیلی زود از شرکت مادر؛ یعنی فیس بوک پیشی گرفته و  در سال 2019 بیش از 111 میلیون کاربر دارد که بر اساس آمارها، بیش از نیمی از آن‌ها در رده سنی 18 تا 29 سال هستند. این فضا به شرکت‌ها فرصتی برای سرمایه