عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد

دلایلی که سبب درمان‌ طولانی و ناکامل سوختگی دختران شین آبادی شد

۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 272616
دلایلی که سبب درمان‌ طولانی و ناکامل سوختگی دختران شین آبادی شد

سلامت نیوز:هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی در ارتباط با درمان‌سوختگی دختران شین آبادی ارائه داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، دکتر رضا وقردوست، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در چهل و سومین کنگره جامعه جراحان اظهارداشت: مباحث مختلفی در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مطرح و ارائه می‌شود که از جمله این موضوعات در مورد بازسازی بافت پستان پس از ابتلا به سرطان، نواقص مادرزادی سرو صورت و اندامها ،اعمال جراحی زیبایی صورت و بدن و تکنیکهای نوین در درمان سوختگی است.

وی در ارتباط با موضوع سوختگی صورت اظهار داشت: زمانی که فرد دچار سوختگی جنرال می شود ممکن است به طور متوسط حدود ۷ تا ۸ درصد از موارد همراه سوختگی صورت باشد.

این فوق تخصص جراحی زیبایی ادامه داد: درمان سوختگی بستگی به عمق سوختگی دارد و به طور کلی خوشبختانه در کشور ما تجربیات بسیاری در زمینه درمان سوختگی وجود داشته و تکنیک های بسیاری در این زمینه استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه سوختگی اگر از نوع یک و دو سطحی باشد با پانسمان معمولی می توان آن را مداوا کرد و نیاز چندانی به جراحی ندارند نیز گفت زمانی که سوختگی درجه ۲ عمقی و یا از نوع درجه ۳ باشند باید جراحی های لازم صورت گیرد و از جایگزین پوستی در درمان نیز استفاده می شود .

دکتر وقردوست با اشاره به تأثیر انجام جراحی‌های پلاستیک و زیبایی جهت کمک به بیماران دچار سوختگی گفت: خوشبختانه در کشور ما با استفاده از امکانات جدید توسط پزشکان حاذق می‌توان کمک موثری را جهت درمان این بیماران انجام داد.

وی در پاسخ به دلیل درمان نشدن کامل دختران شین آبادی که دچار سوختگی شده اند، گفت: این افراد در یک اتاق محبوس شده و دچار سوختگی شده اند که از نوع بدترین نوع ممکن سوختگی است و ۸۰ درصد سوختگی آنها از نوع درجه ۲ عمقی و درجه ۳ بوده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: از طرفی نیز پوست این افراد به صورت ژنتیکی به اصطلاح بد زخم است و سبب می شود که پس از درمان به نتیجه دلخواه نرسیم.

وقردوست گفت: همچنین باید توجه داشت که استفاده از لباس سوختگی در درمان کامل و به موقع بیماران دچار سوختگی بسیار حائز اهمیت است و به اصطلاح آب روی آتش به شمار می‌رود و گاهی تا مدت‌های طولانی بیماران دچار سوختگی باید از این لباس‌ها استفاده کنند این در حالی است که خانواده دختران شین آبادی چندان به این موضوع باور نداشته و در شش ماهه اولی که دچار سوختگی بوده اند استفاده از این لباس ها را چندان مد نظر قرار ندادند.البته این افراد به دلیل استعداد ژنتیکی ،کلویید ساز بوده و نتیجه درمان در این موارد از سوختگی چندان رضایت بخش نیستنظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.48484s, 19q