رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی خبر داد که با اغفال زنان جوان به بهانه ازدواج، آنها را طمعه نقشه سرقت خود قرار می‌داد.

سوءاستفاده از زنان جوان برای سرقت از طلافروشی

سلامت نیوز: رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی خبر داد که با اغفال زنان جوان به بهانه ازدواج، آنها را طمعه نقشه سرقت خود قرار می‌داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، اوایل خرداد ۹۸ پرونده‌ای با عنوان سرقت از مغازه طلافروشی با همکاری یک خانم ۳۵ ساله، از کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد برای رسیدگی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد.

متهم این پرونده در بازجویی اولیه گفت: حدود یک ماه پیش با فردی به نام خسرو حدوداً ۴۰ ساله آشنا شدم و باتوجه به وضعیت مالی خوب خسرو و تردد وی با خودروی مدل بالا، پیشنهاد ازدواجش را پذیرفتم.

وی افزود: ارتباطم با خسرو ادامه داد تا اینکه خسرو گفت می‌خواهد برایم طلا بخرد، من نیز موافقت کردم و به همراه یکدیگر به یکی از مغازه‌های طلافروشی واقع در محدوده خانی‌آباد رفتیم، خسرو تعداد زیادی زنجیر، النگو، دستبند و سکه به فروشنده طلافروشی سفارش داد و فروشنده نیز طلاها را روی میز گذاشت و ما مشغول انتخاب شدیم.

این زن ادامه داد: در این حین خسرو در حالیکه تعدادی از طلاجات و سکه‌ها را در دستش جمع کرده بود، از فروشنده خواست سرویس طلایی را که در ویترین بود، به وی نشان دهد و به این بهانه با طلاها از مغازه خارج شد و بلافاصله از محل گریخت، در نهایت صاحب طلافروشی با پلیس تماس گرفت و مرا دستگیر کردند.

باتوجه به اظهارات متهم، پیش‌بینی می‌شد که متهم اصلی پرونده، مرتکب جرایم مشابه دیگری نیز به همین شیوه شده باشد.

در تحقیقات مشخص شد که چندین پرونده مشابه دیگری به همین شیوه در پایگاه‌های دیگر پلیس آگاهی وجود دارد که با تجمیع پرونده‌ها و اظهارات مشابه بانوان اغفال شده، تحقیقات پلیسی و دستگیری متهم اصلی پرونده، وارد گام بعدی شد.

کارآگاهان در تحقیقات میدانی از محلهای وقوع سرقت، تصویری از متهم به دست آوردند و مشخص شد که هویت اصلی سارق، رامین ۴۲ ساله و دارای ۱۱ فقره سابقه سرقت به همین شیوه و شگرد است.

در پایشهای اطلاعاتی، مخفیگاه رامین واقع در محدوده شرق تهران شناسایی شد و مأموران موفق شدند متهم را اواخر خردادماه در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پایگاه هشتم منتقل کنند.

متهم در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی و ده‌ها فقره سرقت دیگر به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان به همین شیوه اعتراف کرد و اذعان داشت که در اوایل سال ۹۷ با سپردن قرار وثیقه از زندان آزاد و مجدداً مرتکب سرقت با همین شیوه شده است.

متهم مدعی بود که طلاها را به مالخری در بازار تهران می‌فروخته و پول حاصل از آن را صرف گردش و خوشگذرانی می‌کرده است.

سرهنگ علی عزیزخانی؛ رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: تاکنون هفت مالباخته که به این شیوه از آنها سرقت شده شناسایی شده‌اند و متهم با صدور قرار قانونی در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

وی تصریح کرد: با دستگیری متهم اصلی پرونده، بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۶ تهران دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم در رسانه‌ها را برای شناسایی سایر جرایم مشابه وی، صادر کرده است.

عزیزخانی از شهروندانی که به این شیوه یا توسط این فرد مورد سرقت قرار گرفته‌اند، خواست برای پیگیری شکایت خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت واقع در میدان پاستور، خیابان پاستور مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =