سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
کد خبر: 274437

تحقیقات جدید نشان داده است که کولوس – پوست ضخیمی که به طور طبیعی روی پا وجود دارد- هنگامیکه پابرهنه راه بروید به وجود میآید تا از پاهای شما محافظت کند و راه های راحتی را که ممکن است با کفشها مطابقت نداشته باشند را فراهم کند.

مزایای پابرهنه راه رفتن نسبت به کفش

سلامت نیوز:  تحقیقات جدید نشان داده است که کولوس – پوست ضخیمی که به طور طبیعی روی پا وجود دارد- هنگامیکه پابرهنه راه بروید به وجود میآید تا از پاهای شما محافظت کند و راه های راحتی را که ممکن است با کفشها مطابقت نداشته باشند را فراهم کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، طبق یک تحقیق اخیر، بر خلاف کفش ها، پا برهنه بودن، بدون آسیب رساندن به حساسیت های موجود، از پاها محافظت می کنند. در مقابل، کفش ها حساسیت را در پاها کاهش می دهند و شیوه ای را که نیروهای ضربه از پا به مفاصل بالاتر است را، تغییر می دهند.

 پابرهنه راه رفتن می تواند برخی مزایای بهداشتی بلند مدت و پیامدهای بهداشتی داشته باشد، که البته باید مورد مطالعه قرار بگیرد.

انسان ها بیش از ۲۰۰۰۰۰ سال پابرهنه راه می رفتند. قدیمی ترین کفش کشف شده به حدود ۸۰۰۰ سال پیش می رسد.

در میان پابرهنه ها، ضخامت کولوس حساسیت لمسی و یا توانایی پا برای احساس کردن زمین در حین راه رفتن را کاهش نمی دهد. اما پوشیدن کفش، این حساسیت را به وضوح خاموش می کند.

با این حال، کولوس های بسیار ضخیم به عنوان کفی های کفش عمل نمی کنند. ضخامت کولوس می تواند در مقابل گرما یا اجسام تیز محافظت کننده باشد و راحتی و ایمنی را مانند کفش برای پاها تامین کند. اما گیرنده های حسی در پا که تفاوت های سطح زمین را تشخیص می دهند، هنوز سیگنال های مغز را منتقل می کنند.

این سیگنال های غیرقابل مهار ممکن است به واسطه برهنگی پاها کمک کنند تا تعادل، تقویت عضلات و ایجاد ارتباط قوی عصبی بین پا و مغز ایجاد شود.

هنگامی که پابرهنه راه می رویم، آگاهی ما از فضا تقویت می شود. کفش ها می توانند بسیاری از این بازخورد ها را از بین ببرند.

منبع: www.livescience.com

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha