رعایت تعرفه مصوب توسط پزشکان الزامی است

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۵:۵۳ - کد خبر: 275086
رعایت تعرفه مصوب توسط پزشکان الزامی است

سلامت نیوز:معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: با وجود اینکه تعرفه‌های پزشکان منصفانه تعیین نشده است اما سازمان نظام پزشکی به همه آنها اعلام کرده است که رعایت قانون در زمینه دریافت حق ویزیت توسط همه پزشکان الزامی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی درخصوص سوژه ثبت شده توسط مخاطبان فارس من با عنوان «عدم رعایت تعرفه ویزیت پزشکان» توضیح داد: با وجود اینکه تعرفه‌های پزشکان منصفانه تعیین نشده است اما سازمان نظام پزشکی به همه آنها اعلام کرده است که رعایت قانون در زمینه دریافت حق ویزیت توسط همه پزشکان الزامی است.

وی افزود: تمام پزشکان باید قانون را رعایت کنند و تفاوتی ندارد که ویزیت بیماران در بیمارستان یا در مطب شخصی انجام شود.

جهانگیری در ادامه بر رعایت تعرفه مصوب توسط مطب‌ها و بیمارستان‌ها تأکید کرد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی توضیح داد: مردم جامعه در صورت مشاهده هرگونه تخلف با مراجعه به معاونین درمان دانشگاه ها می توانند تخلفات را گزارش دهند تا به این موضوع رسیدگی شود.

جهانگیری در ادامه توضیح داد: حق ویزیت پزشکان عمومی ۲۷هزار تومان و حق ویزیت پزشکان متخصص ۴۱ هزار تومان تعیین شده است.

وی با انتقاد از وضعیت تعرفه‌های پزشکی گفت: با توجه به هزینه‌های مطب پزشکان این مقدار حق ویزیت در حالی تعیین شده که پزشک در مطب با هزینه‌های زیادی از جمله پرداخت حقوق منشی، اجاره بها و مالیات مواجه است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: در یک مطب چشم‌پزشکی حدود یک میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است ولی ویزیت آن تنها ۴۱ هزار تومان تعیین شده که این تعرفه‌ عادلانه نیست.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.70431s, 19q