وزارت بهداشت بايد بسته سلامت را براي هر ايراني تعريف كند

۱۳۸۶/۰۲/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2760
وزارت بهداشت بايد بسته سلامت را براي هر ايراني تعريف كند
به گزارش سلامت نیوز،اميدوار رضايي امروز در همايش سراسري نظام پرستاري افزود: همه تلاش ما در دولت و مجلس اين است كه انسانها سالم زندگي كنند و در اين ميان بايد توجه بيشتري به قشر پرستار شود زيرا پرستاران 70 درصد سهم سيستم بهداشت و درمان كشور را به عهده دارند اما بسياري از مشكلات انباشته آنها هنوز حل نشده باقي مانده است.
وي ادامه داد: گر چه در سالهاي اخير تلاشهاي زيادي براي حل مشكلات پرستاران شده است اما اين تلاشها به هيچوجه كافي نبوده است و هنوز دغدغه هاي زيادي براي پرستاران وجود دارد.
رئيس كميسيون بهداشت و درمان اضافه كرد: همان طور كه 20 سال پيش با ايجاد خانه هاي بهداشت در روستاها و بكارگيري بهورزان در اين سيستم تحول بزرگي ايجاد كرديم اكنون نيز بايد با كمك پرستاران طرح مشابه اي اجرا شود كه سيستم بهداشت و درمان كشور را متحول كند و انقلابي در سيستم سلامت كشور ايجاد شود.
وي گفت: بايد سيستم بهداشت و درمان كشور به سمت سلامت محوري پيش برود و اين نگاه بيمار محوري بايد عوض شود، بايد وزارت بهداشت براي 70 ميليون ايراني در زمان سلامت مردم برنامه و بسته خدمتي داشته باشد اما متاسفانه با وجود الزام قانوني اين برنامه هنوز بسته خدمتي براي بسياري از خدمات سلامت تعريف نشده است.
رضايي افزود: نظام خدمات سلامت با استفاده از سيستم بيمه‌اي در كشور انقلابي به وجود مي‌آورد كه مي تواند موتور حركت رشد و توسعه كشور باشد و منجر به استفاده بهينه از نيروهاي كار مي‌شود.
وي گفت: بسياري از مشكلات پرستاران در صورت بكارگيري آنها در سيستم سلامت محور و براي اجراي خدمات پيشگيرانه و آموزشي حل مي‌شود اما بايد تعرفه اين خدمات و بسته خدمتي آنها تعريف شود، طرح تعرفه گذاري خدمات پرستاري اكنون در مجلس مراحل تصويب را مي گذارند اما دولت نيز مي‌تواند اين تعرفه‌ها را مانند تعرفه خدمات پزشكي از طريق شوراي عالي بيمه تصويب و اجرا كند.
رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس افزود: با وجود اين پرستاران بايد شرايط جامعه و كشور را در نظر بگيرند، سال 86 سال جدي براي كشور است و بسياري از قدرتها به دنبال سوء استفاده از تنشها و اختلافات هستند و به همين علت شعار اتحاد ملي كه از سوي رهبر معظم انقلاب اعلام شده است بايد سرلوحه همه تصميم گيريهاي ما باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.50998s, 18q