دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع تهدید اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: متهم با سرقت گوشی همراه شاکی اقدامات مجرمانه خود را عملی می‌نمود.

اخاذی با سرقت تلفن همراه

سلامت نیوز:  رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع تهدید اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: متهم با سرقت گوشی همراه شاکی اقدامات مجرمانه خود را عملی می‌نمود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، سرهنگ تورج کاظمی گفت: شهروند تهرانی که خانمی ۳۰ ساله ساکن حوالی خیابان وحدت اسلامی بود با طرح شکایتش در پلیس بیان نمود فردی ناشناس با انتشار تصاویر شخصی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام با عناوین نامناسب و غیراخلاقی، اقدام به تهدید و درخواست پول نموده است و با ارسال پیام‌ها و تهدیدهای مکرر او باعث آزار و فشار روحی و روانی شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: تجسس پلیس در این باره آغاز و مأمورین با مستندسازی از مطالب ارسالی متهم و تحقیق از شاکیه متوجه شدند که تلفن همراه شاکیه مدتی پیش به سرقت می‌رود و شاکیه در این باره گفت که با یکی از همکارانم دچار مشکل شدم و ایشان گوشی همراهم را بسرقت برد، ولی بعد از مدتی بازگرداند.

وی بیان داشت: با گفته‌های شاکیه راز انتشار تصاویر برملا شد و پلیس به همکار او که مردی ۳۸ ساله بود مظنون گردید. در بررسی‌های پلیسی مشخص شد سارق با دسترسی به محتوا و تصاویر مندرج در تلفن هماره اقدام به تهدید شاکیه برای گرفتن پول می‌نماید و حتی تعدادی از تصاویر وی را در صفحات اجتماعی اینستاگرام منتشر نموده است و با این کار قصد مجاب نمودن شاکیه برای نیل به خواسته‌های مالی خود را دارد.

رئیس پلیس فتا تهران عنوان نمود: با اقدامات پلیس، متهم ساکن تهران حوالی خیابان سراج مورد شناسایی قرار گرفته و پس از هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا دلالت گردید.

سرهنگ کاظمی اظهار داشت: در ابتدا متهم منکر اقدامات مجرمانه خود شد، ولی پس از مواجه با ادله پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت با شاکیه همکار هستم و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت تلفن همراه او نمودم و سپس متوجه شدم که گوشی فاقد قفل امنیتی بوده و باز می‌باشد لذا با دسترسی به محتوای حافظه آن، اقدام به تهدید وی نمودم و از او مبلغی را درخواست کردم، اما شاکیه نپذیرفت و من اقدام به انتشار تصاویر شخصی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام کردم و مجدد درخواست پول کرده و با ارسال پیام‌های تهدیدآمیز قصد مجاب نمودن او را داشتم که توسط پلیس فتا دستگیر شدم.

رئیس پلیس فتا پایتخت به کاربران و شهروندان محترم تذکر داد: در تلفن همراه امروزه اطلاعات بسیار ارزشمندی وجود دارد بنابراین کاربران باید تجهیزات خود را در برابر خطرات احتمالی همیشه محافظت نمایند فعال نمودن قفل‌های امنیتی تلفن همراه لازم بوده و با یک راه آسان و گذاشتن رمز عبور مانعی مناسب برای عدم دسترسی افراد غیر به اطلاعات خصوصی خود باشید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha