آیا سرکه سیب می تواند به معالجه سرطان کمک کند؟

۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۶ - کد خبر: 279585
آیا سرکه سیب می تواند به معالجه سرطان کمک کند؟

سلامت نیوز: سرکه سیب ترکیبی از سیب است که با مخمر و باکتری تخمیر می شود. ترکیب اصلی سرکه سیب اسید استیک است. برخی افراد معتقدند که این ترکیب می تواند به عنوان یک مکمل در درمان سرطان مفید باشد. در حالی که برخی از افراد از استفاده از سرکه سیب برای کمک به درمان سرطان حمایت می کنند، اما هیچ مدرک مستقیمی مبنی بر مؤثر بودن آن وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، تحقیقات محدودی برای تأیید این ادعا وجود دارد که سرکه سیب می تواند به درمان سرطان یا تأیید نقش قلیایی یا اسیدیته در سرطان به طور کلی کمک کند. یک مطالعه قدیمی از سال ۱۹۹۶ نشان داد که سرطان در محیط های کمی اسیدی با سرعت بیشتری رشد می کند و گسترش می یابد. با این حال، این آزمایش در شرایط آزمایشگاهی انجام شده است نه در انسان.

برخی تحقیقات نشان می دهند که اسید استیک، ترکیب اصلی موجود در سرکه سیب، به از بین بردن سلولهای تومور کمک می کند. ولی این تحقیقات در یک آزمایشگاه صورت گرفته است، و نمی توان تومور واقعی را در معرض اسید استیک قرار داد ، بنابراین بعید است که نتایج مشابهی در بدن انسان داشته باشد.

در یک بررسی منظم هیچ مدرکی راجع به استفاده از رژیم غذایی قلیایی یا آب قلیایی برای درمان سرطان یافت نشده است. دانشمندان اظهار درند که هیچ دلیلی برای ترویج رژیم غذایی قلیایی برای پیشگیری از سرطان یا درمان وجود ندارد.

به طور کلی، به غیر از شواهد حکایتی، تأیید وجود این که یک محیط قلیایی مانع از رشد سرطان می شود، وجود ندارد.

اما در حالی که تحقیقات در مورد سرکه سیب و سرطان بی نتیجه است، به نظر می رسد فواید دیگری برای استفاده از سرکه سیب وجود دارد.

این مزایا شامل موارد زیر است:

مبارزه با رادیکال های آزاد

به نظر می رسد که سرکه سیب و انواع دیگر سرکه منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند ، که ممکن است به سالم ماندن بدن و مبارزه با رادیکال های آزاد ، که به سلول ها آسیب می رسانند ، کمک کند.

تعادل قند خون

سرکه سیب می تواند برای مبتلایان به دیابت مفید باشد.

ترویج کاهش وزن

برخی تحقیقات نشان می دهد که سرکه سیب به کاهش وزن کمک می کند.

کاهش کلسترول


منبع: www.medicalnewstoday.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.63937s, 19q