تمام تشنج ها صرع نيستند

۱۳۸۶/۰۲/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2828
تمام تشنج ها صرع نيستند
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه هاي خبري مديكال گايد،صرع با تشنج كه تمام اعضاي بدن را به لرزه هاي كوتاه مي اندازد تشخص داده مي شود و بايد توجه داشت كه هر تشنجي صرع نيست، مثلا گاهي اوقات در بچه ها تشنج هايي ممكن است بروز كند بدون اينكه اثري از صرع در زندگي بعدي آن ها مشاهده شود كه اين تشنج ها بيشتر مربوط به وجود علتي خاص مثلا درجه حرارت زياد از عفونت هاي شديد است كه خود ناشي از نقصي جزئي در سيستم اعصاب آن هاست.
بنابراين گزارش در اغلب موارد صرع قبل از آغاز حمله و غش به بيمار يك حالت دروني دست مي دهد كه اين اخطار خوانده مي شود. بيمار ممكن است بوي مشخصي را حس كند يا گمان كند كه نور درخشنده اي مي تابد، بعد از چند لحظه بيمار بيهوش مي شود كه اين مرحله كوتاه تونيك است كه تمام ماهيچه متشنج مي شوند.
مرحله جدي كلونيك است كه اندام ها تكان هاي مختصري مي خورند در خلال اين مدت بيمار ممكن است زبانش را گاز بگيرد. طبق اصول كمك هاي اوليه بايد جسم سختي را بين دندان هاي بيمار قرار داده و وي را به پشت خوابانده و مطمئن شد كه به طور معمول نفس مي كشد غير از اين كمك ها عمل ديگري را نبايد انجام داد.
در بيشتر مواقع تشنج ها بعد از يك دقيقه متوقف مي شوند و بعد از آن دوره خواب و استراحت است اما اگر بيشتر از چند دقيقه طول كشيد حتما بايد بيمار را به بيمارستان رساند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.06798s, 18q