مطالعات نشان می دهد؛

سیر و پیاز خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهند

۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۶:۴۸ - کد خبر: 283465
سیر و پیاز خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهند

سلامت نیوز:نتایج مطالعات نشان می دهد زنانی که زیاد سیر و پیاز مصرف می کنند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان قرار دارند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در بین زنان است. محققان دانشگاه بافالو آمریکا دریافتند زنان رده سنی ۳۰ تا ۷۹ سال که سیر و پیاز زیاد مصرف می کنند در مقایسه با زنانی که هرگز چنین سبزیجاتی مصرف نمی کنند ۶۷ درصد کمتر با ریسک ابتلا به سرطان پستان روبرو هستند.


دانشمندان هنوز نحوه کاهش ریسک سرطان پستان را از طریق مصرف سیر و پیاز نمی دانند اما معتقدند آنها سرشار از ترکیباتی هستند که با سلول های تومور مقابله می کنند.


طبق اعلام موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، سیر و پیاز غنی از آنتی اکسیدان فلاوونوئید و اس-آلیل سیستئین حاوی گوگرد بوده که هر دو دارای خواص ضدسرطانی هستند.


به گفته محققان، با بروز جهش در DNA، سلول های نرمال پستان سرطانی می شوند. با وجودیکه برخی از این جهش ها ارثی هستند، اما اکثر تغییرات DNA مرتبط با سلول های پستان در طول زندگی ایجاد می شوند.


از آنجائیکه هیچ شیوه قطعی و تضمین شده در پیشگیری از سرطان پستان وجود ندارد، اصلاح فاکتورهای پرخطر می تواند گامی در جهت مسیر درست باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.35003s, 19q