ماجراي ديويد كاربانوف

۱۳۸۶/۰۲/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2840
ماجراي ديويد كاربانوف

هزينه اين عمل آن‌قدر سنگين بود كه براي پدر و مادر او چاره‌اي نمانده بود جز اينكه رسماً درخواست كنند بيمارستاني به آنها لطف كند و پسرشان را رايگان مورد درمان قرار دهد. هيچ بيمارستاني در روسيه اين درخواست را نپذيرفت و از طريق يك پزشك آشنا، قرعه به نام پزشكان بيمارستان سنت آنتوني افتاد.

وقتي قرار شد زير تيغ جراحي پزشكان آمريكايي برود، ديويد اميد داشت تا با خارج كردن تومورش بار ديگر بتواند مانند ديگر همسن و سالانش روي پاهاي خود بايستد و به درسش ادامه دهد.

اما پسر 16 ساله روس كه براي درمان تومور مغزي‌اش سفر طولاني خود به آمريكا را پذيرفته بود پس از اين عمل سنگين دچار مرگ مغزي شد و پزشكان هنوز نتوانسته‌اند راهي براي بهبود حال او پيدا كنند.

پدر ديويد كه از وضعيت پسرش بسيار متاثر شده، معتقد است كه با تصور اينكه پسرش پس از عمل بهبودي كامل را به دست خواهد آورد حاضر به اين عمل شده و هرگز تصور نمي‌كرده است كه وضعيت جسمي او به صورتي در آيد كه او مجبور باشد شبانه روز به دعا براي او بپردازد.

او مي‌گويد مقامات بيمارستان و پزشك معالجش، براي درمان پسرش ابتدا به شهرت خود در بيمارستان و رسانه‌ها توجه كرده‌اند تا اينكه بخواهند به فكر پسرش باشند و اين موضوع از تبليغات واهي آنها در رسانه‌هايي همچون تلويزيون مشهود بوده است.

 او كه حاضر نيست رضايت دهد لوله‌هاي حياتي كه به پسرش متصل است قطع شود، مدعي است كه بيمارستان هيچ پشتيباني از او نمي‌كند و از آنها فقط به عنوان راهي براي جمع‌آوري پول و شهرت استفاده شده است.

ظاهراً هنگام عمل ديويد با رضايت پدر وي از او فيلمبرداري شده است، اما اكنون اين پدر نگون‌بخت مدعي است كه آنها غيرقانوني از وي فيلمبرداري كرده‌اند تا عملي كه حدود 100 هزار دلار هزينه داشته را به صورت رايگان انجام دهند.

مقامات بيمارستان اعلام كرده‌اند كه هنگام عمل، به خانواده اين پسر اعلام كرده بوده‌اند كه احتمال بهبودي وي ممكن است تنها 30درصد باشد و ممكن است اختلالاتي براي او بوجود بيايد و اين خانواده با تمامي شرايط موافقت كرده‌اند.

از سوي ديگر گفته مي‌شود دكتر فراسل كه هدايت عمل جراحي روي اين پسر روس را بر عهده داشته است، با ادعاهايي نظير اينكه او تاكنون 6هزار عمل جراحي موفق انجام داده، خود را يك پزشك خارق‌العاده معرفي كرده و توانسته بود توجه اين خانواده را به خود جلب كند. او كه از موفقيت‌آميز نبودن جراحي‌اش به شدت ابراز تاسف مي‌كند، اعلام كرده كه نوع توموري كه در مغز ديويد وجود داشته است، از نوع بسيار نادر بوده و اين عمل را بسيار سخت و پيچيده مي‌كرده است.

او گفته آنها در اينكه تصور مي‌كرده‌اند كه وي بتواند پس از سه روز به منزل برود، اغراق نكرده‌اند و تمام سعي خود را كرده‌اند تا وي به بهبودي لازم دست يابد، اما پس از عمل شرايط ديويد به علت نامعلومي به شدت افت كرده و او در نهايت دچار مرگ مغزي شده است.

مسئولان بيمارستان هم كه به خاطر مرگ مغزي بودن ديويد نمي‌توانند تسهيلات زيادي را در اختيار وي قرار دهند، از اين بيمار به طور كامل قطع اميد كرده و او را جواب كرده‌اند.

با اين‌حال، پدر ديويد كه به هيچ عنوان زير بار حرف‌هاي پزشكان مبني بر قطع اميد از زنده ماندن وي نمي‌رود، اصرار دارد تا به هر شكل شده او را زنده نگه‌دارد و شبانه روز براي بهبودش دعا مي‌كند و اهميتي به گزارش‌هاي پزشكي به زباني كه هيچ چيز از آن نمي‌فهمد، نمي‌دهد.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.97045s, 19q