معافیت پزشکان تمام وقت از پرداخت مالیات پلکانی

۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 284837
معافیت پزشکان تمام وقت از پرداخت مالیات پلکانی

سلامت نیوز: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معافیت پزشکان تمام وقت در بیمارستان‌های دولتی از پرداخت مالیات پلکانی را گامی موثر برای ماندگاری این قشر در مناطق محروم دانست.

به گزارش سلامت نیوز، رسول خضری در گفت وگو با خانه ملت معافیت پزشکان تمام وقت در بیمارستان‌های دولتی از پرداخت مالیات پلکانی را مشوقی برای ماندگاری این قشر در مناطق محروم دانست و گفت: این پیشنهاد در نشست هفته‌های اخیر کمیسیون بهداشت با حضور روسای سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکی، مسئولانی از وزارت بهداشت و جمعی از پزشکان عمومی مطرح شد.
رسول خضری

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: کارگروهی به این منظور در کمیسیون بهداشت تشکیل شده که بتوانند موضوع معافیت مالیات را به نتیجه برساند؛ قرار است این پیشنهاد در لایحه بودجه 99 گنجانده یا در کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شود.

وی با بیان اینکه درآمد پزشکان عمومی بسیار پایین است و اغلب آنها به مشاغل دیگر روی می‌آورند، افزود: معافیت از پرداخت مالیات پلکانی بهترین اقدام جهت تشویق پزشکان برای خدمت در مناطق محروم و همچنین کاهش هزینه‌های ایاب و ذهاب مردم در سفر به کلان شهرها برای درمان محسوب می‌شود؛ مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم و مرزی بسیار جدی است و باید رفع شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: بسیاری از مراکز شبانه روزی با کمبود پزشک مواجه هستند و برخی اورژانس‌هایی که باید 3 تا 5 پزشک داشته باشند تنها یک پزشک خدمت می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.05651s, 19q