بنا بر اعلام مسئولان دولتی، سومین مرحله یارانه حمایت معیشتی از ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و این در حالیست که بسیاری از خانواده‌ها از عدم دریافت یارانه حمایتی دولت انتقاد دارند.

چه کسانی مشمول واریز "یارانه حمایت معیشتی" شده‌اند؟

سلامت نیوز: بنا بر اعلام مسئولان دولتی، سومین مرحله یارانه حمایت معیشتی از ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و این در حالیست که بسیاری از خانواده‌ها از عدم دریافت یارانه حمایتی دولت انتقاد دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، طرح حمایت معیشتی دولت در پی افزایش قیمت بنزین در حالی از ۲۸ آبان آغاز شده که بنا بر اعلام مسئولان دولتی در این مرحله ۶۰ میلیون نفر از ایرانیان از بسته حمایتی دولت بهره‌مند خواهند شد.

بر همین اساس دولت تصمیم گرفت در سه نوبت یارانه حمایت معیشتی ۶۰ میلیون ایرانی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند.

واریز یارانه حمایت معیشتی از ۲۸ آبان آغاز شد و در مرحله نخست، یارانه ۲۰ میلیون ایرانی واریز شد، در تاریخ ۳۰ آبان یارانه ۲۰ میلیون نفر دیگر واریز شد و بر اساس برنامه‌ریزی اعلام شده از سوی دولت قرار است از ساعت ۲۴ امشب یارانه ۲۰ میلیون نفر بعدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

به گفته مسئولان دولتی، روستاییان و عشایر، مستمری‌بگیران، ‌مددجویان کمیته امداد،‌ کارگران، معلمان، مددجویان بهزیستی، کارمندان، زنان سرپرست خانوار، اقشار کم‌درآمد و بازنشستگان مشمول طرح دولت می‌شوند که ۱۸ میلیون خانوار را در بر می‌گیرد.

بنابر اعلام دولت، مبلغ حمایت معیشتی برای خانوارهای یک‌ نفره ۵۵ هزار تومان، برای خانوارهای دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوارهای سه‌نفره ۱۳۸ هزار تومان،‌ خانوارهای چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج‌ نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود؛ خانوارهایی که مشمول یارانه نقدی هستند نیاز نیست اقدامی در جهت ارائه شماره حساب بانکی انجام دهند و همان حساب مربوط به یارانه نقدی مبنای واریز قرار می‌گیرد.

همچنین قرار است پس از واریز سومین مرحله از یارانه حمایت معیشتی،  سامانه‌ای برای ثبت درخواست خانواده‌های که مشمول این طرح نشده‌اند، راه‌اندازی شود که بنا بر پیگیری‌های صورت گرفته توسط خبرنگار تسنیم این سامانه تا روز سه‌شنبه هفته جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و خانواده‌های که مشمول این طرح نشده‌اند، می‌توانند از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* درخواست خود را در سامانه ثبت و در انتظار پاسخ از سوی وزارت رفاه باشند.

بنا بر پیگیری‌های صورت گرفته و اعلام مسئولان دو نهاد حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی، یارانه حمایت معیشتی این دو دستگاه در نخستین مرحله به حسابشان واریز شده است اما نکته قابل تامل اینست که بسیاری از خانواده‌ها که در دهک‌های نخست قرار دارند هنوز نتواسته‌اند بسته حمایتی دولت را دریافت کنند و این درحالیست که بنا بر اعلام مسئولان دولتی تا به امروز ۴۰ میلیون نفر یارانه حمایت معیشتی خود را دریافت کرده‌اند.

بسیاری از خانواده‌های که در دهک‌های پایین درآمدی قرار دارند و  خود را مستحق دریافت یارانه حمایت معیشتی دولت می‌دانند از نحوه اجرای این طرح و اینکه تا به امروز و پس از واریز دو مرحله از حمایت معیشتی هنوز مشمول دریافت این مبلغ نبوده‌اند، نگرانند.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • علوش ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
    0 0
    بااین شرایط شش میلیون هم مشمول نمیشه؟ الان همه کارمندان دولت ـسازمانها ـادرات ـدادگستری ـشرکتا دریافتیشان بالای پنج میلیونه حتی اوناییکه حکمشون کمتره بااحتساب اضافه کاروپاداش وعیدی وهزارتاایتم دیگرخیلی بیشترمیشه؟ بعضیاهم که اصلانیازبه گفتن نیست مثل شرکت نفت ـمخابرات ـبرق ـددگستری ـنمایندگان ـدیوان محاسبات ـوصدجای دیگر. علاوه الان اکثراخودروهاشون بالای دویست وپنجاهه جزبعضی مثل مادرشهرای کوچک. وخانه هم که الان تهران هشتاددرصدباای یه ملیارده؟ پس شصت میلیون ازکجامیاد؟ تازه به افرادی مثل ماکه کل اموال وداروندارشون یه خودرواقایون نمیشه واریزنکردند؟؟