فعال حوزه اعتیاد :

معتادین به شیشه، شبیه بیماران روانی می‌شوند

۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 285735
معتادین به شیشه، شبیه بیماران روانی می‌شوند

سلامت نیوز: به گفته ارشد، مصرف مواد مخدر از نوع شیشه، فرد را شبیه به بیماران روانی می‌کند و قدرت تشخیص و انتخاب را از آن‌ها می‌گیرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، لیلا ارشد فعال حوزه اعتیاد و مددکار اجتماعی درباره علت گرایش جوانان به ماده مخدر "شیشه" گفت: ماده مخدر "شیشه" در دسترس جوانان قرار دارد و، چون هنگام مصرف هیچ بویی ندارد و به راحتی قابل استفاده است، از آن استقبال شده است.


وی افزود: شیشه، مستقیما بر روی سلول‌های مغز اثر گذاشته و پایه سلول‌ها را هر بار بعد از مصرف می‌سوزاند.


ارشد اظهار کرد: این سلول‌ها دیگر در بدن ساخته نمی‌شوند؛ به همین دلیل مصرف این نوع ماده مخدر دیگر در بدن قابل جبران نیست.این فعال حوزه اعتیاد گفت: روانشناسان در تشخیص اینکه دلیل مشکلات روانی، سومصرف ماده مخدر شیشه یا بیماری‌های عصبی است، مشکلات بسیاری دارند؛ بنابراین استفاده از این ماده مخدر می‌تواند موجب بروز بیماری عصبی شود.


مددکار اجتماعی ادامه داد: مصرف مواد مخدر از نوع شیشه، می‌تواند فرد را شبیه به بیماران روانی کرده و مسیر زندگی شخصی را تا پایان زندگی او، تغییر دهد.
وی افزود: میزان تشخیص و تصمیم گیری معتادان به شیشه، به مرور زمان از بین می‌برد و در کوچک‌ترین مشکلات نیز نمی‌توانند توانایی حل مسئله داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52244s, 19q