مرد کسوف ایران ن:

هر ۷ سال یک بار ۵ خورشید گرفتگی داریم/ پیش بینی کسوف و خسوف برای سال های دور هم ممکن است

۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۱۰:۰۶ - کد خبر: 286803
هر ۷ سال یک بار ۵ خورشید گرفتگی داریم/ پیش بینی کسوف و خسوف برای سال های دور هم ممکن است

سلامت نیوز:رصدگر و پژوهشگر ایرانی از تلاش برای تعمیم پیش بینی زمان خسوف و کسوف به زمین لرزه‌های بزرگ و آتش فشان‌ها خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،حمید جدیری خداشناس، رصدگر و پژوهشگر ایرانی با اشاره به نحوه پیش بینی زمان کسوف و خسوف، گفت: با توجه به اینکه در منظومه شمسی یک نظم بسیار عظیمی وجود دارد با در نظر گرفتن این محاسبات می‌توان به زمان دقیق خورشید گرفتگی یا ماه گرفتگی دست یافت.

وی با بیان اینکه در طی هر ۳۰ روز ماه یک بار به دور زمین می‌چرخد و کره زمین نیز یک بار در طول سال به دور خورشید می‌چرخد افزود: زمین اختلاف ۵ الی ۶ درجه‌ای با ماه دارد که هر ۷ سال فقط ۵ بار ماه مقابل خورشید و زمین قرار می‌گیرد و خورشید گرفتگی کلی رخ می‌دهد.


پدر کسوف ایران با تاکید بر اینکه در طول سال دو کسوف و دو خسوف داریم که به تناوب کم و زیاد می‌شود، تصریح کرد: ما ماهی یک بار مقارنه را داریم که هلال ماه را رویت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برای سه میلیون سال قبل از میلاد مسیح و دو میلیون سال بعد از آن خورشیدگرفتگی‌ها محاسبه شده و این اطلاعات خارج شده است، گفت: اکنون می‌دانیم تا سال‌های آینده نیز چه زمانی کسوف یا خسوف خواهیم داشت.

پدر کسوف ایران همچنین از پروژه‌هایی یاد کرد که به واسطه آن می‌توان پیش بینی‌هایی در خصوص زمین لرزه‌های بزرگ و آتش فشان‌ها انجام داد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.66548s, 18q