همكاري وزارت بهداشت در درمان بيماران هموفيلي مبتلا به هپاتيت c

۱۳۸۶/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2873
همكاري وزارت بهداشت در درمان بيماران هموفيلي مبتلا به هپاتيت c
احمد قويدل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: نظارت مستقيم معاون سلامت وزارت بهداشت در برنامه ريزي استفاده بيماران هموفيلي از داروهاي گرانقيمت كه با بودجه وزارت بهداشت تامين شده، باعث دلگرمي و اميدواري جامعه هموفيلي ايران شده است.
وي گفت: بيماراني كه در مركز درمان جامع هموفيلي ايران پرونده دارند و تمام بيماران نيازمند به دارو مي توانند براي معرفي شدن به درمانگاه هپاتيت مستقر در پايگاه انتقال خون مركز وصال و يا مركز درمان جامع كلينيك هپاتيت مراجعه كنند.
قويدل تصريح كرد: بر اساس بررسي هاي انجام شده، داروهاي اخير وارداتي "پگ اينتر فرون" شامل حامل بيماراني خواهد بود كه ژنوتايپ ويروسي آنها A1 و B1 باشد. بيماراني كه يك دوره درماني با داروهاي استرس در دسترس درمان كرده اند و درمان آنها با شكست مواجه شده است و افرادي آلودگي توام با ويروس هپاتيت C و ايدز دارند و ديگر شرايط باليني و آزمايشگاهي، با نظارت معاون سلامت و رئيس درمانگاه هپاتيت سازمان انتقال خون بررسي و در رابطه با درمان آنها تصميم گيري مي شود.
مديرعامل كانون هموفيلي با تاكيد بر موضع انسان دوستانه وزارت بهداشت در ملاقات اخير مسئولان كانون هموفيلي با وزير بهداشت تاكيد كرد: وزارت بهداشت در چارچوب وظايف خود و دفاع از نتايج پرونده هاي قضايي، آمادگي خود را بر درمان تمام بيماران اعلام كرده است و با استفاده از بودجه هاي سال 85، 400 نفر از بيماران هموفيلي و تالاسمي درمان مي شوند. معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قول مساعد داده است با استفاده از بودجه هاي سال 86 بخش ديگري از بيماران مشمول استفاده از داروي "پگ اينتر فرون" را كه هزينه هاي آن براي هر دوره درماني بالغ بر 12 ميليون تومان است، اقدامات لازم را به عمل بياورد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.14634s, 18q