انسان ها درست نفس نمي كشند

۱۳۸۶/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2877
انسان ها درست نفس نمي كشند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان؛ تنفس غلط برعكس مي تواند باعث بروز اختلال در روند سلامت افراد براي مثال بروز سردرد و يا تنفس شود.
بنابر اين گزارش؛ محققان معتقدند امروزه كمتر افرادي پيدا مي شوند كه بطور ذاتي درست نفس بكشند، حتي اغلب كودكان هم غلط نفس مي كشند. در بسياري از بزرگسالان اين نقص تنفسي عامل بروز استرس است.
يك فرد بزرگسال بطور طبيعي و متوسط 15 بار در دقيقه دم و بازدم مي كند و بدين ترتيب اكسيژن از طريق راه هاي تنفسي و برونش هاي ريه و از آنجا به گلبول هاي قرمز منتقل مي شود و گردش خون اين اكسيژن را به تك تك سلول هاي بدن رسانده و سلول ها به همان ميزان كه به مواد غذايي احتياج دارند به اكسيژن نيز نياز دارند.
همچنين يك فرد بزرگسال طي يك نفس كامل و عميق 50 تا 75 ليتر هوا را در دقيقه تنفس مي كند، اما برعكس هنگام تنفس غلط تنها هفت تا 10 ليتر هوا را نفس مي كشد كه بدنبال آن قدرت حيات و زندگي كاهش مي يابد كه اين امر باعث اكسيژن رساني ناقص به مغز و بروز پيامدهايي مانند سردرد و تنش مي شود.
اين گزارش حاكيست؛ تنفس بر احساسات خارجي مانند ناراحتي ها، نارضايتي ها، اجبار و ترس نيز تأثير گذار است، كه اين نتيجه ارتباط نزديك جسم و روح به هم است.
بدن با تكرار سرماخوردگي، اختلالات قلبي و عروقي، ناراحتي هاي گوارشي و كمردرد به استرس دائمي واكنش نشان مي دهد.
بر اساس اين گزارش؛ پس تنفس درست نقش مهمي در سلامتي ايفا مي كند.
بسياري از افراد بجاي نفس عميق و شكمي، نفس هاي سطحي و سينه اي دارند و علاوه بر اين لباس هاي تنگ، حالات اشتباه نشستن و كم تحركي نيز منجر به تنفس اشتباه افراد مي شود.
محققان تأكيد دارند افرادي كه مي خواهند درست نفس بكشند بايد تنفس شكمي را بياموزند.
نكته مهم در اين رابطه كشيدن دم آرام و عميق از راه بيني و بازدم طولاني از راه دهان است.
اين نوع تنفس باعث تقويت سيستم تنفسي مي شود. تنفس صحيح راه درمان و برطرف كردن استرس ها و تنش هاست
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.57736s, 18q