سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر: 287763

محققان دانشگاه استنفورد با مطابقت دادن مجموعه‌ای از اطلاعات مربوط به سلامت به این نتیجه رسیدند که دمای بدن افراد در طول قرن گذشته کاهش یافته است.

سلامت نیوز:محققان دانشگاه استنفورد با مطابقت دادن مجموعه‌ای از اطلاعات مربوط به سلامت  به این نتیجه رسیدند که دمای بدن افراد در طول قرن گذشته کاهش یافته است.

به گزارش  سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،محققان سه مجموعه متمایز از داده‌ها را که مربوط به سه دوره تاریخی مختلف بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. در نتیجه این تحقیقات مشخص شد دمای بدن زنان به میزان۳/۰و دمای بدن مردان به میزان۶/۰درجه سانتی گراد در مقایسه با دمای بدن شهروندان آمریکا در قرن نوزدهم میلادی کاهش یافته است.

این موضوع که دمای طبیعی بدن انسان در حدود ۳۷ درجه سانتی گراد است، اولین بار توسط یک پزشک آلمانی در سال ۱۸۵۱ مطرح شد و تا حدی مورد پذیرش قرار گرفت که به عنوان معیاری برای سلامت مورد استفاده متخصصان قرار می‌گیرد.با وجود این، اکنون مشخص شده است که این واقعیت تثبیت شده در واقع صحیح نیست یا به عبارت دقیق‌تر بدن انسان‌ها در طول زمان خنک‌تر شده است. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه eLife منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha