بیشترین خطاهای پزشکی در بازه زمانی ۲.۵ تا ۶ صبح اتفاق می‌افتد

۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۶ - کد خبر: 288339
بیشترین خطاهای پزشکی در بازه زمانی ۲.۵ تا ۶ صبح اتفاق می‌افتد

سلامت نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به وجود برخی خطاها در فرآیند کار درمانی گفت: براساس تحقیقات انجام شده عمده خطاها در سه بازه زمانی اتفاق می‌افتد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر نوید دانایی در حاشیه بازدید خبرنگاران از مرکز آموزشی درمانی علوم پزشکی و بیمارستان کوثر سمنان اظهار کرد: بیشترین خطاهای پزشکی در زمان "تغییر شیفت"، "بازه زمانی ۲.۵ تا ۶ صبح" و "زمان ویزیت پزشک" رخ می‌دهد بنابراین باید در این سه زمان حساسیت و دقت بیشتری شود تا خطاهای پزشکی به حداقل ممکن برسد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تفاوت‌های عمده در موارد تشخیصی پزشکان تصریح کرد: حوزه پزشکی یک حوزه تجربی است و اختلاف در تشخیص جزء لاینفک کار پزشکی است. اگرچه با تشکیل کمیسیون و تجمیع نظرات چند متخصص می‌کوشیم که این تفاوت در تشخیص به حداق ممکن برسد.
این فوق‌تخصص اطفال با بیان اینکه این کمیسیون‌ پزشکی دربرگیرنده چند پزشک عمدتا هم‌رشته است خاطرنشان کرد: تفاوت در تشخیص امری طبیعی است و نمی‌توان آن را کاملا منتفی دانست اما همه تلاش‌ همکاران ما بر این است که این اختلافات به حداقل برسد.

وی از بیمارستان کوثر سمنان به عنوان مهمترین و مجهزترین بیمارستان استان نام برد و با اشاره به اقبال بالای هم‌استانی‌ها به این بیمارستان گفت: براساس آمارهای رسمی میزان مراجعات به بیمارستان‌های دولتی در سطح کشور طی یک سال اخیر با کاهش ۲۰درصدی روبرو بوده و این در حالی است که این بیمارستان با افزایش مراجعان روبرو بوده و این خود گویای اعتماد بالای مردم به این بیمارستان و مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از وجود مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر به عنوان یک مزیت مهم برای شهر و استان سمنان نام برد و افزود: برخلاف نگرش‌های عمومی وجود مرکز آموزشی و پژوهشی یک مزیت مهم است و بسیاری از شهرها در پی بهره‌مندی از چنین مراکزی هستند چرا که بهره‌مندی از متخصصان بروز، دانشجویان خلاق و پرانگیزه‌ای که در پی ارتقاء هستند از ویژگی‌های یک مرکز آموزشی و پژوهشی است.
وی با اشاره به روند رو به رشد مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر گفت: با وجود اینکه به دلیل محدودیت‌های اعتباری بسیاری از پروژه‌ها به کندی در حال انجام هستند اما طرح‌های عمرانی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر سمنان در یکی دو سال اخیر همواره روند رو به رشدی داشتند و اجرای طرح‌های توسعه‌ای همچون بخش دیالیز، وی آی پی، بخش روان و...از این جمله‌اند. ضمن آنکه پروژه اورژانس و همچنین مرکز تحقیقات سرطان و سوانح و سوختکی با سرعت قابل قبولی در حال پیگیری است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.45328s, 19q