تعرفه «خدمات پرستاری در منزل» در انتظار تصویب شورای عالی بیمه

۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۶ - کد خبر: 288666
تعرفه «خدمات پرستاری در منزل» در انتظار تصویب شورای عالی بیمه

سلامت نیوز:معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: میزان تعرفه‌های ارائه خدمات پرستاری در منزل به بیماران 5 نوع بیماری که بیشترین اشغال تخت در بیمارستانها را دارند، بعد از تصویب در شورای عالی بیمه اعلام می شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت ، درباره «تعرفه‌های ارائه خدمات پرستاری در منزل»، اظهار داشت: استانداردهای خدماتی در مراقبت در منزل در کار گروهی تخصصی شامل پرستاران، پزشکان و مراکز هوم کر و مراقبت در منزل تعیین شده و برای 5 دسته بیماری‌ها که بیشترین اشغال را تخت دارند، در نظر گرفته شده است.


وی ادامه داد: برای بیماری‌های سکته‌های مغزی، نارسایی مزمن قلبی، سرطان و بیمارانی که مراحل آخر زندگی خود را می‌گذرانند، بیمارانی که دچار نارسایی انسدادی مزمن ریوی هستند‌ و بیماران صعب العلاج، استاندارد‌های خدماتی برای ارائه خدمات در منزل نوشته شده است.


معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: در معاونت درمان این موضوع قطعی شده و اکنون به دفتر بیمه فرستادیم تا تعرفه گذاری شود و بعد از اینکه در شورای عالی بیمه مصوب شد،آن را اعلام می‌کنیم.


حضرتی در پاسخ به این پرسش که «وضعیت پرداخت معوقات پرستاران چگونه است؟»، بیان داشت: میانگین معوقات اضافه کار به 7 ماه رسیده و میانگین معوقه‌های کارانه‌ها نیز به 12 ماه رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: در برخی دانشگاها ممکن است تا 18 ماه معوقه اضافه کاری آنها پرداخت نشده باشد که در نامه‌ای به وزیر بهداشت از وی درخواست کردیم تا موضوع بررسی شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.62326s, 19q