فیلم کودک ترسیده از کرونا در حالی که دارد گریه می‌کند، در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و واکنش‌های زیادی را در پی دارد؛ واکنش‌ها مختلف است.

سلامت نیوز:فیلم کودک ترسیده از کرونا در حالی که دارد گریه می‌کند، در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و واکنش‌های زیادی را در پی دارد؛ واکنش‌ها مختلف است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران ،بعضی‌ها آن را ویدئویی مفرح می‌دانند که در این روزها باعث تفریح و سرگرمی شده است، به نظر برخی دیگر اما خیلی هم خنده‌دار نیست و آدم دلش به حال آن بچه می‌سوزد که آنقدر ترسیده و باید پدر و مادری که بچه را به این حال و روز می‌اندازد، توبیخ کرد.

نظر عده دیگر هم این است که حقوق این کودک با انتشار فیلمش آن هم به این صورت گسترده، نادیده گرفته شده و باید با منتشرکنندگان آن برخورد کرد. این حرف درستی است؛ اینکه انتشار فیلم و عکس کودکان در شرایط ناخوشایند، برخلاف حقوق کودکان است. مسأله دیگر که در مواجهه با این فیلم مطرح است اما استرس و اضطرابی است که به این کودک وارد شده و او را به چنین واکنشی وادار کرده است.

والدین خیلی وقت‌ها بی‌توجه به اینکه کودک ناظر و شاهد حرف‌ها و عکس‌العمل‌های آنهاست، درباره مسائل مختلف صحبت می‌کنند و وای به وقتی که موضوع استرس‌زایی مثل ویروس کرونا مطرح باشد که همانطور که شاهدش هستیم، در بزرگسالان هم ایجاد هراس و اضطراب می‌کند، چه برسد به کودکان.

از طرف دیگر، بچه‌ها به خاطر اینکه این روزها مجبورند در خانه بمانند احساس کسالت و کلافگی پیدا می‌کنند که باید برای آن هم راهکاری پیدا کرد، چون درغیراین صورت بر اضطراب و نگرانی کودکان افزوده می‌شود.«تمام باشگاه‌های ورزشی تعطیل است و برای پسربچه‌ای که هفته‌ای دو روز فوتبال می‌رفته، خیلی سخت است که در خانه بماند. بچه دو هفته است از خانه خارج نشده و مدام ابراز ناراحتی می‌کند.

الان همه‌اش یا پای تبلت است یا تلویزیون ولی خیلی کلافه شده و دلش می‌خواهد برود بیرون بازی کند. دائم از من می‌خواهد با باشگاه فوتبال تماس بگیرم و ببینم باز شده است یا نه. حتی وقتی تماس می‌گیرم و به او می‌گویم باشگاه تعطیل است، باور نمی‌کند و فکر می‌کند دارم دروغ می‌گویم. هر روز منتظر است دوباره همه چیز به روال قبل برگردد و اینکه نمی‌دانیم این وضعیت تا کی ادامه دارد، باعث می‌شود جوابی برای بچه نداشته باشیم.

هر روز عصبی‌تر از روز قبل می‌شود.»این گفته‌های پدر ایلیای 11 ساله است که مثل خیلی بچه‌های دیگر این روزها را در خانه می‌گذراند.مادر الینای 10 ساله هم این طور می‌گوید:

«دختر من خیلی اهل کتاب خواندن است و الان هم ب