شمار جان باختگان مسمومیت الکلی در فارس به ۳۱ نفر رسید

مرگ با الکل از کرونا پیشی گرفت

۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 290800
مرگ با الکل از کرونا پیشی گرفت

سلامت نیوز: رییس اورژانس فارس از مسمومیت ۲۶۴ نفر در فارس بر اثر مصرف الکل خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۱ نفر تا کنون جان خود را از دست داده اند.

محمدجواد مرادیان در گفت وگو با ایرنا از مسمومیت ۲۶۴ نفر با الکل صنعتی و مسموم و غیر استاندارد در استان فارس خبر داد و اظهارداشت: از این تعداد متاسفانه ۳۱ تفر از آنان فوت شده اند.

رییس اورژانس فارس افزود: ۱۶۹ نفر از مراجعین متعلق به شیراز بودند که ۲۵ نفر جان خود را از دست داده و یک نفر نیز در یکی از شهرستان های فارس جان خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه جانباختگان سوءمصرف الکل از بیماری کرونا پیشی گرفته است، از مردم تقاضا کرد: به شایعات توجه نکنند و جان خود را به خطر نیندازند.

مرادیان اظهار داشت: خانواده‌ها نظارت بیشتری بر روی رفتار و کارهای جوانان و نوجوانان خود داشته باشند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس بیان کرد: مردم و به خصوص جوانان به تبلیغات دروغین فضای مجازی که اغلب هم بدون پشتوانه علمی است، توجه نکنند.

مرادیان اظهار کرد: با توجه به آنکه بیماری از طریق سیستم تنفسی وارد بدن می‌شود مصرف الکل هیچ تاثیری در پیشگیری و درمان کرونا ندارد. بهترین راهکار برای مقابله با این ویروس، قرنطینه کردن و در خانه ماندن و نیز رعایت مسائل بهداشتی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.51692s, 18q