فقط مشاغل كم ريسك آغاز به‌ كار كنند

۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 291675
فقط مشاغل كم ريسك آغاز به‌ كار كنند

سلامت نیوز:رئيس‌جمهور با استانداران و روساي بخش‌هاي درماني و توليدي خراسان شمالي، خراسان جنوبي، ايلام، کهگيلويه و بويراحمد و چهارمحال به صورت ويدئو‌کنفرانس گفت‌وگو کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ،حسن روحاني در اين ارتباط‌هاي ويدئو‌کنفرانسي با اشاره به اجراي طرح فاصله‌گذاري هوشمند و آغاز به‌کار مشاغل کم‌ريسک از 23 فروردين براساس تصميم ستاد ملي مقابله با کرونا، خطاب به استانداران و مسئولان بهداشت و درمان استان‌ها، گفت: بازگشايي تدريجي مشاغل بايد با دقت و رعايت کامل تمام دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتي انجام شود، چرا‌ که اگر اصول بهداشتي به خوبي مراعات نشود ممکن است اين اقدام نه‌تنها مفيد نبوده، بلکه خطرناک هم باشد.

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه نبايد تصور شود که اين بيماري و گسترش آن به پايان رسيده است، افزود: مردم، کسبه و کارمنداني که از 23 فروردين سر کار مي‌روند، بايد اصول بهداشتي را با دقت و حساسيت رعايت کنند و مطمئناً مراقبت فردي بهترين راه براي جلوگيري از شيوع و گسترش بيماري خواهد بود.

روحاني با تأکيد بر اينکه موفقيت اجراي طرح فاصله‌گذاري هوشمند مبتني بر رعايت اصول از سوي مردم است، خاطرنشان کرد: مسئولان و دستگاه‌هاي ذي‌ربط در زمينه آموزش و اطلاع‌رساني به مردم به‌ويژه صدا و سيما هم بايد با در نظر گرفتن برنامه‌هاي مناسب، اصول و نکات بهداشتي مدنظر از سوي بخش بهداشت و درمان را براي مردم توضيح دهند.

رئيس‌جمهور با اشاره به اعلام آمادگي استانداران براي اجراي طرح فاصله‌گذاري هوشمند در استان‌ها و ايجاد شرايط مناسب براي تحقق اين کار، گفت: مي‌خواهيم هم مردم از زندگي اجتماعي و کسب‌و کار خود دور نمانند و هم روندي که بخش بهداشت و درمان براي توقف ابتلا وشيوع کرونا در کشور داشته، دچار آسيب نشود. روحاني افزود: هنوز اين بيماري پيش‌روي ما قرار دارد و مشخص نيست که تا چه زماني ادامه خواهد داشت لذا بايد تلاش کنيم تا توام با حفظ سلامت مردم بتوانيم شرايط را براي تامين زندگي آنان نيز فراهم کنيم.

رئيس‌جمهور در اين ارتباط ويدئو‌کنفرانسي در پاسخ به درخواست استانداران در زمينه اعمال حساسيت بيشتر در امر بازگشايي مدارس‌ تا زماني که اطمينان از شرايط حاصل نشده است، گفت: در بخش آموزش هيچ عجله‌اي براي راه‌اندازي مدارس و دانشگاه‌ها وجود ندارد، ضمن اينکه بايد شرايط براي بازگشايي مدارس به گونه‌اي باشد که هم از اجراي کامل دستورالعمل‌هاي بهداشتي اطمينان داشته باشيم و هم بتوانيم دغدغه خانواده‌ها را در اين راستا از بين ببريم.

روحاني با اشاره به گزارش استاندار خراسان جنوبي درباره وضعيت مرزها و اينکه تبادل کالا در مرز مشترک با افغانستان در حال انجام است، گفت: بايد در مرزها نيز پروتکل‌هاي بهداشتي با دقت رعايت شود و اگر برادران و خواهران افغاني در ايران به کرونا مبتلا شده‌اند، براساس مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا درمان آنان به صورت رايگان انجام شود. چرا‌که ما و همسايگان‌مان به‌هم پيوسته‌ايم و بايد در اين شرايط يکديگر را ياري کنيم.

روحاني با اشاره به اينکه در اين ايام به کسب و کار عده زيادي از مردم صدمه وارد شده است، اظهار اميدواري کرد با تلاش مدافعان سلامت و همراهي مردم، کسادي کسب و کار عده‌اي در ايام عيد به‌ويژه در بخش گردشگري و حمل‌و‌نقل در ايام تابستان جبران شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20553s, 19q