کاهش شاخص کیفیت هوا طی امروز

۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 291808
کاهش شاخص کیفیت هوا طی امروز

سلامت نیوز:براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی امروز (۲۳ فروردین ماه) کاهش پیدا می‌کند و با افزایش حجم ترافیک شبانگاهی برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق دور از انتظار نخواهد بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در نخستین ساعات صبحگاه امروز (۲۳ فروردین ماه) با برقراری جوی آرام همراه با افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته غلظت ذرات معلق در اکثر مناطق افزایش پیدا می‌کند و سبب کاهش کیفیت هوای پایتخت خواهد شد.

طی روز نیز به دلیل عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و احتمال می‌رود کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی بماند بنابراین با افزایش حجم ترافیک شبانگاهی تجمع آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق دور از انتظار نخواهد بود. اگرچه افزایش نسبی تندی باد در برخی ساعات پایانی امروز (۲۳ فروردین ماه) همراه با رگبار پراکنده می‌تواند تا حدودی موجب پراکندگی آلاینده‌ها شود.


صبح فردا (۲۴ فروردین ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده سالم قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد طی ساعات ابتدایی روز است. شرایط جوی ناپایدار در طول روز همراه با احتمال وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات سبب پراکندگی آلاینده‌ها می شود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار خواهد گرفت.

در ساعات پایانی فردا (۲۴ فروردین ماه) به‌دلیل کاهش تندی باد همراه با ازدیاد تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود با این حال پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده سالم قرار بگیرد.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته‌ ۶۴ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۵ و هوا در شرایط قابل قبول است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.09962s, 19q