معاون آمادگی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران انجام غربالگری و تست ابتلا به کرونا از تمام افراد را یکی از مهم‌ترین اقدامات کنترل کرونا برشمرد.

تهران و وین برای مقابله با کرونا چه کردند؟ / غربالگری مهم‌ترین راه کنترل

سلامت نیوز:معاون آمادگی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران انجام غربالگری و تست ابتلا به کرونا از تمام افراد را یکی از مهم‌ترین اقدامات کنترل کرونا برشمرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ،با اشاره به اقدامات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در حوزه مقابله با ویروس کرونا اظهارکرد: این سازمان با دستور شهردار تهران وظیفه انجام بسیاری ازهماهنگی‌ها و اقدامات میان دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف شهرداری تهران را برعهده دارد. در همین راستا نیز یکی از اقدامات ما تبادل تجربیات با کشورهای موفق در کنترل کرونا است. 


وی با اشاره به برگزاری نشست مجازی تبادل تجربیات مقابله با کرونا میان تهران و وین گفت: این دومین نشستی بود که طی روزهای اخیر برگزار  و در آن آخرین وضعیت اقدامات جهانی و فعالیت‌های داخلی برای کنترل هر چه بیشتر کرونا به بحث گذاشته شد. در این نشست اسکایپی اشتفان شولتس - سفیر کشور اتریش در ایران - همکاری و تبادل تجربیات در مقابله با کرونا را امری لازم و ضروری دانست و معتقد بود که کرونا امروز به بحرانی مشترک برای دنیا تبدیل شده است.


روزبهانی با بیان اینکه اتریش یکی از کشورهای موفق در مقابله با کرونا بوده است، اظهارکرد: به گفته سفیر این کشور با اقدامات دولت اتریش و شهرداری وین خوشبختانه منحنی شیوع کرونا افزایش نیافته و در حال حاضر یکی از عمده‌ترین چالش‌های آنان مانیتورینگ این بیماری است.


معاون آمادگی، عملیات و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه در این نشست گزارشی را از آخرین اقدامات ستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران و ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرده است، گفت: اقداماتی نظیر دورکاری،  ضدعفونی اماکن و حمل و نقل عمومی، افزایش فروش آنلاین فروشگاه‌های بزرگ و میادین میوه و تره‌بار، نحوه پسماند و تدفین، تعطیلی اماکن عمومی، دانشگاه‌ها و مدارس، بهره‌گیری از اطلاع‌رسانی گسترده و آموزش از طریق رسانه‌های جمعی و ... از جمله مواردی بود که به آن اشاره شد.


وی با اشاره به لزوم غربالگری و انجام تست کرونا از شهروندان اظهارکرد: غربالگری شهروندان به عنوان مهم‌ترین اقدام برای شناسایی اولیه افراد مبتلا به منظور پیشگیری از شیوع بیماری در محلات شهر تهران در حال انجام است و افرادی که مشکوک به بیماری ابتلا به ویروس کرونا هستند برای انجام تست‌های بعدی به مراکز درمانی معرفی می‌شوند.

این اقدام به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات در کنترل کرونا مورد توافق افراد حاضر در این نشست مجازی قرار گرفت.مرادی روزبهانی افزود: دولت اتریش نیز در حال حاضر مهم ترین اقدامش را غربالگری تمام افراد اعلام کرد. آنان تلاش می‌کنند از تمام افراد تست کرونا گرفته شود.

در همین خصوص ظرفیت انجام تست را افزایش داده‌اند و در حال حاضر روزانه ۴۰۰ تست کرونا در وین انجام می‌شود همچنین اقدامات دیگری همچون لزوم استفاده افراد از ماسک، در نظرگرفتن جریمه سنگین در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، کمک به موسسات اقتصادی، جبران خسارت‌های اجتماعی و غیره را در دستور کار قرار داده‌اند.

به گفته معاون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قرنطینه در خانه، تعطیلی دانشگاه‌ها ، مدارس و ...، اطلاع‌رسانی گسترده و آموزش از طریق رسانه‌های جمعی همراه با تعامل و پاسخگویی مسئولان به رسانه‌های جمعی، ایجاد ساز و کار اعزام پزشک به در منازل و کاهش حضور مردم در اماکن عمومی از طریق تعطیلی و توقف برخی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله اقداماتی است که در این نشست اعلام شد از سوی دولت اتریش انجام شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha