چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
کد خبر: 293561

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت:هزینه خوابگاه‌های دانشجویان در ترم دوم بخشیده شده است.

هزینه خوابگاه دانشجویان پزشکی در ترم دوم بخشیده شد

سلامت نیوز:رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت:هزینه خوابگاه‌های دانشجویان در ترم دوم بخشیده شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، بهروز رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در نشست خبری مجازی با خبرنگاران در باره اقدامات صندوق درخصوص دانشجویان پزشکی، اظهار داشت: با توجه به نقش پررنگ دانشجویان در حوزه ای مختلف آموزشی و بهداشتی حوزه دانشجویی در این روزها اصلا تعطیل نبود.


وی ادامه داد: پرداخت و دریافت  از دانشجویان مورد توجه قرار گرفت و در اسفند، فروردین، و اردیبهشت هیچگونه وجهی در خصوص وام دانشجویان دریافت نمی‌شود.


رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه هزینه خوابگاه های دانشجویان در ترم دوم حذف و بخشیده شده است، افزود: تمام اقدامات در صندوق رفاه به صورت الکترونیکی و بدون حضور دانشجویان انجام می شود.


رحیمی  با اشاره به تفاهم نامه با بیمه سلامت ، بیان داشت: توجه به دانشجویان دستیاری، رزیدنتی و پی اچ دی در برنامه های ما قرار دارد. دانشجویان دستیاری  یکی دو سال آینده به ارائه خدمات در نقاط مختلف می پردازند.


وی اضافه کرد: یک از دغدغه های این افراد نبود بیمه پایه بود که با توافق با بیمه سلامت جامعه 22 هزار دانشجوی دستیاری با خانواده های خود تحت پوشش قرار می گیرند و 50 درصد  منابع توسط وزارت بهداشت و 50 درصد منابع توسط صندوق رفاه پرداخت می شود.


رحیمی با اشاره به اینکه هزینه‌های مربوط به بیمه پایه دانشجویان در قالب وام‌های دراز مدت پس از فراغت از تحصیل دریافت می‌شود، افزود: تفاهم نامه‌هایی در خصوص بیمه تکمیلی این دانشجویان نیز انجام داده‌ایم که اعلام خواهد شد.


ردیف خاص برای تجهیز خوابگاه ها
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ردیف خاصی برای تجهیز و ارتقای خوابگاه‌های دانشجویی اختصاص داده شده است،گفت: تفاهم نامه اولیه با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته و منابع تخصیص پیدا کرده است.


احداث 30 خوابگاه ظرف 18 ماه آینده 
وی با بیان اینکه 49 پروژه خوابگاهی نیمه تمام داریم که ظرفیت 20 هزار نفری را داراست، تصریح کرد: امیدواریم با توافق با بانک‌های عامل ظرف 18 ماه آینده 30 خوابگاه را اماده کنیم.


افزایش پرداخت وام به دانشجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد
رحیمی  یادآور شد: امسال به طور میانگین 30 درصد رشد در منابع وام دانشجویی خواهیم داشت و روند افزایشی در پرداخت وام به دانشجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد  نسبت به دیگر دانشجویان خواهیم داشت.


اختصاص بودجه 300 میلیارد تومانی برای اعطای وام به دانشجویان 
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه امسال 300 میلیارد تومان وام در نظر گرفته‌ایم،گفت: به  تمام دانشجویان که این روزها و در بحران کرونا در خط مقدم مبارزه در قالب‌های مختلف بهداشتی و .. قرار داشتند  پاداش داه خواهد شد.


اختصاص ردیف بودجه برای وام به دستیاران پزشکی
وی با اشاره به همکاری خیرین در ایجاد خوابگاه‌های دانشجویی، بیان داشت: تا قبل از سال 98 ردیفی برای وام دستیاری نداشتیم و با مذاکراتی که با سازمان برنامه داشتیم توانستیم بودجه وردیف خوبی برای اعطای وام دستیاری ایجاد کنیم و عدد آن را به 1.5 برابر برسانیم .


اعطای وام به 15 هزار دانشجوی دستیاری 
رحیمی با بیان اینکه در آغاز سال تحصیلی برنامه‌ای داریم تا حداقل 15 هزار دانشجوی دوره دستیاری وام دریافت کنند،متذکر شد: ما هیچگونه لیست انتظاری در خصوص پرداخت وام به دانشجویان نداریم و اگر موردی از دانشجویان ویا دانشگاهی وجود دارد می‌تواند اطلاع داده و رسیدگی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha