سازمان جهانی بهداشت:

احتمال ارتباط سندرم التهابی کودکان با کرونا

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۶:۲۳ - کد خبر: 293714
احتمال ارتباط سندرم التهابی کودکان با کرونا

سلامت نیوز:دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: سندرم التهابی مولتی سیستمی در کودکان ممکن است به بیماری کووید-۱۹ مربوط باشد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت که طی هفته‌های گذشته گزارش‌هایی از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به دست آمده مبنی بر اینکه شماری از کودکان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه با یک بیماری التهابی مولتی سیستمی دارای برخی از ویژگی‌های مشابه به بیماری کاوازاکی و سندرم شوک سمی بستری شده‌اند.


وی با تاکید بر اینکه توصیف فوری و دقیق این سندرم بالینی برای درک علیت و توصیف مداخلات درمانی آن بسیار مهم است، تصریح کرد: گزارش‌های اولیه این فرضیه را ایجاد کرده که این سندرم احتمالاً مربوط به بیماری کووید-۱۹ باشد.


دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که این سازمان، یک تعریف موردیِ اولیه و همچنین یک فرم گزارش موردی برای سندرم التهابی مولتی سیستمی در کودکان تهیه کرده است.


بنابر گزارش خبرگزاری شینهوا، تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از کلیه پزشکان در سراسر جهان خواست با مقامات ملی خود و سازمان جهانی بهداشت همکاری کنند تا در این خصوص هوشیار بوده و این سندرم را در کودکان، بهتر و زودتر تشخیص دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.06766s, 19q