درخواست بازنشستگی غیرحضوری شد

۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۰:۲۳ - کد خبر: 294378
درخواست بازنشستگی غیرحضوری شد

سلامت نیوز: از بیست‌و‌یکم اردیبهشت امکان ارائه درخواست بازنشستگی عادی در سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی (eservices.tamin.ir) ایجاد شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، در راستای کاهش مراجعات غیرضروری، افزایش رضایتمندی مخاطبان و همکاران و توسعه خدمات غیرحضوری به بیمه‌شدگان، امکان ارائه درخواست بازنشستگی عادی در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین‌اجتماعی فراهم شد.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، از بیست‌و‌یکم اردیبهشت سال جاری امکان ارائه درخواست بازنشستگی عادی در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی (eservices.tamin.ir) ایجاد شده و بیمه‌شدگان می‌توانند با ورود به سامانه با کد کاربری و رمز عبور مختص خود و از طریق گزینه درخواست بازنشستگی، نسبت به تکمیل اطلاعات و ارسال درخواست اقدام کنند.

چنانچه درخواست بازنشستگی خارج از وقت اداری یا ایام تعطیل توسط بیمه‌شده ارسال شود، ثبت درخواست در سیستم شعبه تامین‌اجتماعی، در اولین روز کاری بعدی صورت می‌گیرد. از بیمه‌شدگان محترم درخواست می‌شود پس از ثبت درخواست بازنشستگی غیرحضوری تا اطلاع ثانوی به شعبه تامین‌اجتماعی مراجعه نکنند.

به محض اعلام سابقه از سوی واحد نامنویسی و حساب‌های انفرادی، مراحل بعدی انجام فرایند بازنشستگی، به متقاضی اطلاع‌رسانی می‌شود. بدیهی ‌است اخذ و کنترل اصل شناسنامه بیمه‌شده و امضای فرم درخواست بازنشستگی به منظور احراز هویت وی در اولین مراجعه الزامی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.95429s, 19q