علائم سردرد میگرنی را بشناسید

۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۲:۳۰ - کد خبر: 295481
علائم سردرد میگرنی را بشناسید

سلامت نیوز:متخصص مغز و اعصاب گفت: سردرد میگرنی در اغلب موارد یک طرف سر را فرا می‌گیرد، معمولا علائمی نظیر حال تهوع، احساس ضربان در سر و تشدید درد با نور و صدای زیاد را دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،فرزاد اشرافی متخصص مغز و اعصاب ، درباره سردردهای میگرنی اظهار داشت: میگرن به عواملی مانند جنسیت، سن وحساسیت به نور در نور بستگی دارد و معمولا سردردهایی که در مراحل اولیه بیدار شدن از خواب دیده می‌شود و علائمی نظیر درد دور چشم و تیر کشیدن ناحیه گیجگاهی را دارند سردردها خوشه‌ای هستند و باید برای اطلاع از دلیل بیماری فرد وضعیت جسمانی فرد بررسی شود.


وی گفت: سردرد میگرنی ممکن است یک سمت سر را فرا گیرد و ممکن است اطراف چشم را در برگیرد، سردردهای معمولی معمولا بر اثر استرس یا خستگی و مطالعه زیاد بروز می‌کند، سردرد میگرنی در اغلب موارد یک طرف سر را فرا می‌گیرد، معمولا علائمی نظیر حال تهوع، احساس ضربان در سر و تشدید درد با نور و صدای زیاد را دارد.


اشرافی افزود: این سردردها با بوی سیگار تشدید می‌شود و ممکن است بین 4 الی 72 ساعت طول بکشد، سردرد میگرنی مزمن است و با گذشت زمان ممکن است ادامه پیدا کند و با افزایش سن فرد حملات کاهش یابد.


متخصص مغز و اعصاب گفت: توصیه می‌شود این افراد در زمان شروع علائم در محیط تاریک استراحت کنند و یا در زمان احساس سر درد سر و چشمان خود را ببندند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18639s, 19q