رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا با استفاده از سیستم حمل و نقل زمینی و دریایی شیر خشک‌های مورد نیاز را تامین کنیم و به زودی این کمبودهای جزئی برطرف می‌شود.

کمبود شیرهای خشک متابولیک به زودی برطرف می‌شود

سلامت نیوز:رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا با استفاده از سیستم حمل و نقل زمینی و دریایی شیر خشک‌های مورد نیاز را تامین کنیم و به زودی این کمبودهای جزئی برطرف می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو  درباره وضعیت تامین شیرخشک‌های متابولیک اظهار داشت: درحال حاضر کمبود نگران‌کننده‌ای در زمینه شیرهای خشک متابولیک وجود ندارد، هرچند تحریم‌ها اثرات منفی زیادی در این خصوص داشت و ما را با مشکلات تامین شیرخشک مواجه کرده بود و از سوی دیگر شیوع کرونا باعث شد تا در زمنیه انتقال این محصولات به کشور با چالش‌هایی مواجه شویم.


وی اظهار داشت: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا با استفاده از سیستم حمل و نقل زمینی و دریایی شیر خشک‌های مورد نیاز را تامین کنیم و به زودی این کمبودهای جزئی برطرف می‌شود.


وی با بیان اینکه تنها سه درصد از داروهای مورد نیاز کشور وارد می‌شود گفت: بخش عمده این داروها نیز داروهای مورد نیاز بیماران خاص است. به دلیل کم بودن تعداد بیماران از بعد توجیه اقتصادی تولید مشکلاتی وجود ندارد و معمولا دو الی سه شرکت دارویی در دنیا این داروها را تامین می‌کند؛ به طور مثال دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفت تا با تحریم پانسمان بیماران پروانه‌ای برای ما مشکل ایجاد کند.


معاون وزیر بهداشت افزود: متاسفانه دشمن تلاش می‌کند چه از راه فشار و چه از طریق مذاکره شرکت‌های داروسازی را وادار کند که به ما دارو نفروشند اما علی رغم این فشارها بیماران ما آسیب جدی ندیدند و توان داخل ما در داخل کشور نشان داد که می‌توانیم موانع را از سر راه برداریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =