مشاوره روانشناسی آنلاین در مقایسه با مشاوره های حضوری هزینه کم تری دارد و به مراتب مقرون به صرفه تر است.

ضرورت مشاوره روانشناسی آنلاین در زندگی مدرن

سلامت نیوز: مشاوره روانشناسی آنلاین در مقایسه با مشاوره های حضوری هزینه کم تری دارد و به مراتب مقرون به صرفه تر است.

آشنایی با مشاوره روانشناسی آنلاین

به گزارش سلامت نیوز، مشاوره آنلاین رویکردی نوین به درمان است که در دهه حاضر به واسطه ی گسترش تکنولوژی و کاربرد بالای اینترنت، در اختیار همه قرار دارد؛ به نحوی که اگر در اینترنت جست و جو کنید با متخصصین متعددی رو به رو خواهید شد که انواع و اقسام خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین را در کنار خدمات حضوری ارائه می دهند.

لازم به گفتن است که در ادامه پیرامون این موضوع گفته ایم تا شما را با فرایند بهره مندی از خدمات مشاوره آنلاین بیشتر و بهتر آشنا کنیم، پس همراهی با ما را در خواندن این متن به هیچ وجه از دست ندهید.


مشاوره روانشناسی آنلاین مزیت های متعددی به همراه دارد

مشاوره گرفتن از روانشناسان فرایندی است که هر کسی به آن نیاز دارد و در زمینه های متلفی کاربرد دارد. در حقیقت با گذشت زمان و افزایش آگاهی جامعه نسبت به این موضوع، میزان تقاضا برای بهره مندی از مشاوره های روانشناسی آنلاین نیز رفته رفته بیشتر شده است.

این افزایش تقاضا را می توان عمده ترین دلیل ارائه مشاوره های روانشناسی آنلاین توسط متخصصین دانست، و با توجه به این شرایط بهره مندی از خدمات مشاوره ای مزیت های متعددی را نصیب افراد می کند، مزیت هایی که برای متقاضیان بسیار مطلوب هستند.

حال اگر می پرسید این مزیت ها شامل چه مواردی می شوند، لازم است بگوییم تعدادی از آن ها که به مراتب توجه برانگیز هستند، عبارتند از:

    مشاوره روانشناسی آنلاین در مقایسه با مشاوره های حضوری هزینه کم تری دارد و به مراتب مقرون به صرفه تر است.
    امکان بهره مندی آسان و در عین حال سریع از دیگر مزیت های غیر قابل انکاری است که در راستای استفاده از روانشناسی آنلاین چشم پوشی از آن امکان پذیر نیست.
    با وجود این شرایط افراد می توانند حتی در دور ترین نقاط از بهترین روان شناسان کشور مشاوره بگیرند، بدون این که نیازی به حضور در محل باشد.
    در مشاوره های آنلاین امکان حرف زدن و گفتن مسائل بسیار راحت تر است و افراد می توانند با خیالی آسوده تر مسائل خود را با مشاور در میان بگذارند.
    تمام صحبت ها و مسائل رد و بدل شده میان مراجعه کننده و مشاوره دهنده محرمانه می مانند.
    این مدل مشاوره ها نیازمند صرف وقت کمی هستند از این رو صرفه جویی در زمان را می توان از دیگر مزیت های مشاوره آنلاین معرفی کرد. همچنین صرفه جویی در زمان باعث می شود افرادی که نیاز به مشاوره های زود هنگام دارند، دسترسی سریعی به متخصص مشاوره دهنده داشته باشند.
    و ده ها مورد دیگر.


مشاوره روانشناسی آنلاین برای چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

خدمات ارائه شده در مراجع مشاوره روانشناسی آنلاین به قدری متنوع است که می توان این مورد را هم در زمره ی مزیت های بهره مندی از این امکان قرار داد.

در واقع با مراجعه به وب سایت های متخصصین روانشناسی می توانید از وجود خدمات مختلفی چون مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، درمان افسردگی و صد ها مورد دیگر بهره مند شوید، خدماتی که به شرط معتبر بودن مرجع مربوطه بدون شک کاملاً مطلوب و ثمر بخش هستند.


برای بهره مندی از خدمات روانشناسی آنلاین به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای بهره مندی از مشاوره روانشناسی آنلاین در انواع و اقسام زمینه ها، از مشاوره خانواده گرفته تا مشاوره ازدواج، درمان افسردگی و ... لازم است به یک سری نکات توجه کنید تا به نحو احسن و بدون هیچ مشکلی بهره مند شوید.

برخی از این نکات که توجه به آن ها مهم و ضروری است، شامل موارد زیر می شوند:

    از اینترنتی با سرعت بالا استفاده کنید، به طوری که وسط جلسه ی مشاوره قطع نشود و بتوانید به طور مداوم تا انتهای جلسه متصل باشید.
    زمانی را برای برقراری ارتباط انتخاب کنید که از آرامش فکری برخوردار بوده و تنها هستید‌.
    اطراف خود را از هر چیزی که منجر به حواس پرتی خواهد شد خالی کنید، برای مثال دور از تلفن باشید و یا تلفن های اطراف را روی حالت بی صدا قرار دهید.
    سعی کنید از مشاوره ها و صحبت های انجام شده به صورت یادداشت نکته برداری کنید، یعنی کاغد و قلمی به همراه داشته باشید تا حین جلسه موارد مهم را یادداشت نمایید.

آیا مشاوره روانشناسی آنلاین بهترین گزینه برای شرایط فعلی است؟

مشاوره آنلاین و خدمات روانشناسی غیرحضوری برای افرادی که به دلیل تراکم بالای کاری و مشکلات حمل و نقل و مسافتی و حتی نداشتن روانشناس در منطقه و محلی که زندگی می‌کنند امکان پذیر شده است.

میزان مراجعات به این گونه از مشاوران و روانشناسی آنلاین روز به روز گسترده تر و افزود تر می گردد. در برخی از شرایط که به یک پشتیبان جهت آرامش روحی و روانی احتیاج دارید روانشناسی آنلاین بهترین گزینه‌ای است که پیش روی شما قرار می گیرد. در روانشناسی به نحو آنلاین و انجام مشاوره ها به صورت غیر حضوری قوانین حفظ حریم خصوصی افراد و امنیت های اخلاقی آنان کاملاً رعایت می‌شود. بنا به دلایل ذیل ممکن است افراد ترجیح بدهند که به جای مراجعه حضوری به دفاتر مشاوره و روان درمانی به روانشناسی آنلاین روی بیاورند که به آنها اشاره شده است.

     حجم بالای کار و نداشتن وقت زیاد
    مشکلات مسافتی و حمل و نقل
     هراس و ترس اجتماعی
     مخفی نگه داشتن هویت
     فرصت دریافت کردن خدمات مشاوره و روانشناسی
     امکان ارتباط برقرار کردن به صورت فوری با یک متخصص در روانشناسی های آنلاین
     داشتن آرامش خاطر که یک متخصص همواره در کنار اوست
     امکان دستیابی به یک درمانگر در خانه و یا هر نقطه‌ای مثل محل کار مسافرت یا حتی در تعطیلات
     استفاده کردن از روانشناسی به صورت آنلاین به دلیل کمرویی خجالت و هراس از صحبت کردن و همنشینی با یک متخصص به صورت چهره به چهره
     عدم حضور روانشناس در منطقه زندگی خود
     و بسیاری موارد دیگر


مشاوره آنلاین در برخی شرایط کاربرد شایان توجهی دارد

مشاوره آنلاین برای افرادی كه به طور ناگهانی با مشکلی مواجه می شوند و در همان لحظه به مشاوره نیاز دارند کمک شایان توجهی به حساب می آید. مشکلاتی از قبیل فکر خودكشی، آسیب به خود یا وسوسه برای سوء مصرف مواد مخدر مواردی از این قبیل هستند.

نكته آخر: این مشاوره یك روش درمانی جدید است كه شباهت بسیار زیادی با درمان های روانشناسی چهره به چهره در مراکز مشاوره دارد. اگر اعضای خانواده و دوستان شما خدایی نكرده با مشكلی روبرو شدند و به مشاوره خانواده، مشاوره های فردی یا مشاوره ازدواج نیاز پیدا کردند می توانند از مشاوره آنلاین برای حل مشکلات خوداستفاده کنند. مراكز معتبر روانشناسی که دارای مجوزهای لازم می باشند این خدمات را ارائه می دهند. همچنین برای پیدا كردن بهترین متخصصان به سایت متخصصین روانشناسی من جمله drraminalavi.com مراجعه كنید و یا از دوستان و آشنایانی كه سابقه‌ استفاده از این گونه خدمات را داشته اند كمك بگیرید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • مرواردید ر. ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
    4 0
    سلام توی شرایط کرونا خیلی مفید به نظر می رسه