بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۲۰ شهریور ماه) شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهیم بود و افزایش غلظت آلاینده «ازن» طی روز دور از انتظار نخواهد بود.

هوای پایتخت امروز برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود

سلامت نیوز:بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۲۰ شهریور ماه) شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهیم بود و افزایش غلظت آلاینده «ازن» طی روز دور از انتظار نخواهد بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام ‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات امروز  (۲۰ شهریور ماه) با حاکمیت شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهیم بود.


طی روز با عدم وزش باد مؤثر، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها فراهم می‌شود وعلاوه‌ براین با حضور عوامل کافی جهت تشکیل آلاینده «ازن» احتمال می‌رود شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر باشیم که به‌تبع آن کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.
همچنین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی امشب (۲۰ شهریور ماه) افزایش ترافیک شبانگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق شود و درنتیجه در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار گیرد.


با کاهش تردد خودروها در صبح فردا (۲۱ شهریور ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. حاکمیت جو آرام طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.


همچنین افزایش غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر باعث خواهد شد کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد کاهش پیدا کند اگرچه نسبت به امروز  پنجشنبه از میزان کمتری برخوردار خواهد بود. در اواخر وقت فردا (۲۱ شهریور ماه) با افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.


به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار  داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۰ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =