«بچه‌های افغان پشت درهای مدرسه مانده‌اند»؛ عنوان گزارشی است كه روزنامه اعتماد چهارشنبه 19 شهریور 99 با استناد به گزارش‌های سازمان‌های مردم نهاد منتشر كرد و در آن از مشكل تازه برای ثبت‌نام كودكان افغان در مدارس خبر داد.

حمایت از افغان‌هایی كه كارنامه تحصیلی دارند

سلامت نیوز:«بچه‌های افغان پشت درهای مدرسه مانده‌اند»؛ عنوان گزارشی است كه روزنامه اعتماد چهارشنبه 19 شهریور 99 با استناد به گزارش‌های سازمان‌های مردم نهاد منتشر كرد و در آن از مشكل تازه برای ثبت‌نام كودكان افغان در مدارس خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد ، این در حالی است كه روز 25 شهریور 99 وب‌سایت خبری وزارت كشور به نقل از مهدی محمودی مدیر كل امور اتباع و مهاجرین خارجی خبری منتشر كرده است كه در آن تاكید كرده است: تمامی دانش‌آموزانی كه در سنوات گذشته به دستور مقام معظم رهبری در مدارس ثبت نام شدند، امسال نیز می‌توانند در مدارس حضور یابند.

با این حال روزنامه اعتماد در روز 29 شهریور 99 نیز در گفت‌وگویی كه با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش انجام داد این موضوع را پیگیری كرد. در این مصاحبه رضوان حكیم‌زاده تاكید كرد: دانش‌آموزان افغان را ثبت‌نام می‌كنیم. اشكال پیش آمده در ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع افغان مربوط به دفاتر كفالت بود كه برگه‌های مورد نیاز آموزش و پرورش برای ثبت‌نام را به بچه‌ها نداده بود كه در این زمینه معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش تاكید كرده بود: این اشكال به هنگام ثبت‌نام پیش آمده بود كه ما با توجه به فرمان مقام معظم رهبری و با اعتقادی كه خودمان داری