سرطان هاي دهان بيشتر مردان را گرفتار مي كند

۱۳۸۶/۰۲/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3003
سرطان هاي دهان بيشتر مردان را گرفتار مي كند
دكتر فريبا حميدي ايمونولوژيست به  باشگاه خبرنگاران گفت:سرطان هاي دهان معمولا در افراد بالاي 40 سال ايجاد و احتمال بروز آن با بالا رفتن سن افزايش مي يابد، هر گونه زخم يا تورم در دهان يا وجود توده در گردن كه بيشتر از دو هفته باقي بماند بايد از سوي پزشك مورد بررسي قرار گيرد.
وي افزود:گرچه هنوز علت اصلي سرطان هاي دهان مشخص نشده اما تحقيقات نشان مي دهد بيشتر اين سرطان ها با عواملي كه با روش زندگي مرتبط است ايجاد مي شود.
وي ادامه داد: اين سرطان ها بيشتر مردان را گرفتار مي كند اما با وجود افزايش استعمال دخانيات در زنان اين نسبت تغيير مي يابد.
وي تصريح كرد: ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان دهان در افراد سيگاري چهار برابر بيشتر از افراد غير سيگاري بوده و اين در حالي است كه 70 تا 75 درصد از سرطان هاي دهان در اثر استعمال دخانيات جويدن تنباكو و مصرف زياد الكل ايجاد مي شود و همچنين ارتباط بين سرطان لب و تماس هاي مكرر با پرتوهاي ماوراء بنفش نور خورشيد به خوبي شناخته شده است.
وي افزود: بعضي از سرطان هاي دهان با جراحي برداشته مي شود و معمولا غدد لنفاوي اطراف آن نيز خارج مي گردد تا درگيري اين غدد بر اثر سلول هاي سرطاني بررسي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.71911s, 20q