عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا؛

وضعیت تهران «سیاه» است/ ابتلای ۴۲ نفر از یک خانواده

۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 300905
وضعیت تهران «سیاه» است/ ابتلای ۴۲ نفر از یک خانواده

سلامت نیوز:عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا، وضعیت تهران را فراتر از قرمز و «سیاه» خواند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مسعود مردانی، در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر، گفت: شیوع اپیدمی در این فصل و این مقطع بسیار غیر منتظره بود و دکتر زالی وضع پایتخت را بحرانی اعلام کرده و به گفته یکی از همکاران پزشک، وضع تهران از رنگِ قرمز عبور کرده و سیاه شده است.


وی با بیان اینکه وضع کنونی با هیچیک از روزها و ماه‌های ابتدایی شیوع بیماری طی ۹ ماه گذشته قابل مقایسه نیست، افزود: بارها با فرد بیماری مواجه شده‌ام که وضع بحرانی و نیاز به بستری شدن داشته، اما نه تنها بخش‌های ویژه بلکه بخش‌های عادی هم به دلیل نبود ظرفیت او را پذیرش نکرده‌اند.


این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: بر این اساس گاهی مجبور می‌شویم به روش‌های نه چندان علمی داروهای موردنیاز بیمار بدحال را همراه یک پرستار به منزلش بفرستیم تا در خانه و با همان داروها درمان شود که در این میان گاهی بنا به دلایل دیگر بیماری و همزمانی آن با کرونا به مرگ او منتهی می‌شود.


وی با اشاره به افزایش موارد ابتلاء به کرونا در خانواده‌ها، گفت: موردی داشتیم که یک نفر از اعضای خانواده بعد از جراحی پلاستیک که انجام داده بود، سایر خانواده با او ملاقات می‌کنند و در نهایت از این طریق، ۴۲ نفر از اعضای این خانواده مبتلا می‌شوند.


مردانی افزود: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از آمار وزارت بهداشت است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.11177s, 19q