افزایش کرونا به دلیل ارتباط بیماران کرونایی با دیگران قبل از بهبودی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 302185
افزایش کرونا به دلیل ارتباط بیماران کرونایی با دیگران قبل از بهبودی

سلامت نیوز:رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه تنها راه جلوگیری از بیماری کرونا اقدامات پیشگیرانه است، گفت: یکی از مشکلات ما این است که بیمار در بیمارستان درمان را دریافت می کند و پس از بهبودی نسبی برای ادامه درمان به منزل می رود و این در حالی است که هنوز مدت زمان قرنطینه به پایان نرسیده و بیمار به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، اما با دیگران ارتباط برقرار می کند و باعث مبتلا شدن دیگر افراد می شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،"محمد کریمیان" رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام درباره پیک سوم شیوع کرونا در این استان گفت: پیک سوم در استان ایلام از پیک اول و دوم شدیدتر بوده است. در این پیک هم تعداد افراد مبتلا بیشتر شده و هم بیماران بستری در بیمارستان و نیازمند بخش های مراقبت های ویژه افزایش پیدا کرده است.


وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در بیمارستانها کمبود دستگاه های اکسیژن ساز بود که البته در حال حاضر تعدادی دستگاه اکسیژن ساز در اختیار ما قرار گرفته و در بیمارستان ها نصب شده است.


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: در حال حاضر بیمارستان ها با بیماران زیادی مواجه هستند و اگر قرار باشد این روند ادامه داشته باشد قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد. البته تاکنون مشکلی نداشته ایم، اما همانطور که گفتم اگر با همین روند بیماری پیش برویم ممکن است با مشکل مواجه شویم.


کریمیان درباره همزمانی آنفلوآنزا و کرونا گفت: ما همه بیماران را کرونایی محسوب می کنیم و چنانچه تست بیماران مثبت شود جزو بیماران کرونایی محسوب می شوند. در حال حاضر نیز در تمام بیمارستان های دولتی بیماران کرونایی بستری هستند و اکنون حدود ۲۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری شده اند.
وی همچنین درباره تغییرات علائم بیماری کرونا خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعدادی از بیماران ما دارای علائم گوارشی و تعدادی دیگر دارای علائم تنفسی هستند.


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام درباره وضعیت کادر درمان نیز اظهارکرد: کادر درمان بسیار خسته شده اند، بالاخره بعد از هشت ماه کار فشرده و شبانه روزی طبیعی است که خسته شوند، اما همچنان با تمام توان به کار خود ادامه می دهند و تا الان خدمات آنها مورد توجه بوده است. تعداد زیادی از پرستاران و نیروهای بهداشتی ما چندین بار به این بیماری نیز مبتلا شده اند.


کریمیان با تاکید براینکه با درمان نمی توانیم این بیماری را کنترل کنیم و تنها راه پیشگیری است، بیان کرد: یکی از مشکلات ما این است که بیمار در بیمارستان درمان را دریافت می کند و پس از بهبودی نسبی برای ادامه درمان به منزل می رود و این در حالی است که هنوز مدت زمان قرنطینه به پایان نرسیده و بیمار به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، اما با دیگران ارتباط برقرار می کند و باعث مبتلا شدن دیگر افراد می شود یا گاهی اوقات افرادی که نیازمند بستری در بیمارستان نیستند رعایت نمی کنند و در منزل نمی مانند ما پیگیر این افراد هستیم، اما رعایت نمی کنند و باعث می شوند بیماری بسیار زیاد شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.01392s, 19q