اعتراض تشکل‌های دانشجویی نسبت به بکارگیری دانشجویان پرستاری با حقوق پایین

۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 302435
اعتراض تشکل‌های دانشجویی نسبت به بکارگیری دانشجویان پرستاری با حقوق پایین

سلامت نیوز:جمعی از تشکل‌های دانشجویی رشته پرستاری اعلام کردند: بسیاری از پرستاران اکنون در انتظار جذب هستند و حضور دانشجویان به طور موقتی در بالین، با دریافتی بسیار پایین، اقدامی ناروا در جهت نادیده انگاری پرستاران و دانشجویان پرستاری است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، جمعی از تشکل‌های دانشجویی رشته پرستاری با اشاره به کمبود شدید پرستار در کشورمان اعلام کردند: بیش از گذشته ضرورت بازنگری در قوانین بروکراتیک و تسهیل فرآیند جذب پرستاران احساس می‌شود.


در این بیانیه آمده است:ملت بزرگ ایران! اینک که قریب به یک سال از ورود مهمان منحوس ، ویروس کرونا می‌گذرد، بیش از گذشته مظلومیت کادر درمان بخصوص پرستاران برای همگان آشکار شده است؛ هم وطنانی که از جان خود می گذرند تا مبادا هموطن دیگری جان دهد. شیرزنان و آزاده مردانی که از وابستگی‌ها روی برگرداندند تا با خدای خویش معامله کنند و تا پای جان به عهد خود استوار هستند . لکن؛همان طور که می‌دانید کمبود شدید پرستار در کشورمان که از دیرباز وجود داشته، امروز با عوارض مبارزه شبانه روزی با بیماری کرونا به اوج خود رسیده و بیش از گذشته ضرورت بازنگری در قوانین بروکراتیک و تسهیل فرآیند جذب پرستاران احساس می‌شود.


انتظار می‌رفت با علم به این موضوع یک راه حل برای این کهنه زخم نظام سلامت ارائه و اجرا شود نه اینکه با جذب و بکارگیری دانشجویان پرستاری با دستمزد ناچیز و توهین آمیز و بدون ارائه خدماتی همچون بیمه و...، آن هم در این شرایط بحرانی، علاجی موقتی برای کمبود شدید نیروی پرستاری پیدا کنند و خدای ناکرده در شرایط پسابحران دانشجویان پرستاری و پرستاران فراموش شده و به همان چرخه معیوب بازگردیم.


پرستاران و دانشجویان پرستاری! یقین بدانید هم سنگران امروزو همکاران فردایتان در جبهه دفاع از سلامت هرگز شما را تنها نمی‌گذارند، نیک می‌دانیم که بسیاری از پرستاران اکنون در انتظار جذب هستند و حضور دانشجویان به طور موقتی در بالین با دریافتی بسیار پایین اقدامی ناروا در جهت نادیده انگاری پرستاران و دانشجویان پرستاری عزیز است.


دانشجویان نیز به خوبی می‌دانند که این اقدام ظلمی در حق همکاران و البته بی احترامی به خودشان است؛ زیرا در صورت انجام این اقدام ناصواب در آینده‌ای نه چندان دور همین برخورد زشت و زننده با ایشان نیز صورت خواهد گرفت و همچنین با این پرداخت‌های ناچیز توهین آشکار به صاحت مقدس حرفه پرستاری و دانشجویان عزیز پرستاری صورت گرفته است.


در پایان؛ ما نمایندگان تشکل‌های دانشجویی پرستاری خواستار آن هستیم که در وهله اول فرایند لازم جهت جذب پرستاران فارغ التحصیل و آماده بکار برای ارائه خدمات حرفه‌ای در مراکز درمانی فراهم شده و در صورت اضطرار و عدم وجود نیروی پرستار فارغ التحصیل و نیاز به استفاده از نیروی دانشجویی، مبالغ و شرایط در خور شان و شخصیت دانشجویان عزیز پرستاری در این شرایط خاص و بحرانی در نظر گرفته شود.
لیست تشکل‌های دانشجویی شامل:
۱) شورای صنفی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲) شورای صنفی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
۳) بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
۴) کانون های فرهنگی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
۵) شورای صنفی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران
۶) بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران
۷) بسیج پایگاه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران
۸) بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز
۹) انجمن اسلامی مستقل پرستاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد کرج

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.85193s, 19q