کاهش علائم افسردگی با لیزردرمانی

۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۳ - کد خبر: 302781
کاهش علائم افسردگی با لیزردرمانی

سلامت نیوز-* دکتر آریستا شجاع‌الدین: افسردگی اختلال روانپزشکی با شیوع بالا حدود ۲۰درصد در جامعه جهانی است. شکایت‌های بالینی این بیماران شامل خستگی، خلق‌پایین، کاهش‌توجه و کاهش‌لذت و افزایش حساسیت‌پذیری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،اختلال افسردگی در یک شخص، سلامت خانواده را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و درمان‌نشدن آن از علل ناتوانی بیمار در سال‌های زندگی است. خطر بیماری‌هایقلبی‌-عروقی، دیابت نوع دو و بیماری‌های مزمن در اشخاص افسرده بالاتر از میانگین جامعه است. افسردگی اختلالی است که در آن سطح انرژی سلولی بیمار پایین است و علائم بیمار را با میزان این کمبود سطح انرژی مرتبط می‌دانند.

لیزردرمانی یک روش نوین درمانی در بسیاری از اختلالات نورودژنراتیو (تخریب عصب) با مشکلات سطح انرژی سلولی و عملکردی است که غیرتهاجمی، مؤثر و بدون عارضه بوده و با افزایش سطح انرژی سلولی به بهبود علائم بالینی بیماران افسرده کمک می‌کند.

نور لیزر با روش‌های مختلف تابش از روی سطح پوست (ازجمله روش ترانس کرانیال) موجب اثربخشی زیستی و بهبود متابولیسم سلولی و تسریع بهبود علائم جسمی این بیماران است. تشخیص صحیح بیماران افسرده و استفاده از لیزر مناسب (طول موج و شدت نور) در پاسخ‌دهی بالینی حائز اهمیت است.

*لیزر تراپیست

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.85753s, 19q