رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، به تشریح روند غربالگری و قرنطینه بیماران کرونایی در طرح شهید سلیمانی پرداخت.

شناسایی و قرنطینه بیماران کرونایی در طرح محله محور

سلامت نیوز:رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، به تشریح روند غربالگری و قرنطینه بیماران کرونایی در طرح شهید سلیمانی پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،جعفر صادق تبریزی،  به اجرای طرح شهید سلیمانی برای غربالگری و قرنطینه بیماران کرونایی در محله ها و مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: هدف ما از اجرای این طرح، شناسایی زودهنگام بیماران و پیگیری وضعیت افرادی است که در تماس نزدیک با بیمار بوده اند.

وی، جداسازی بیماران و قرنطینه خانگی و غیر خانگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: درمان‌های سرپایی و مراقبت از بیماران کرونایی در ادامه بسیج ملی طرح شهید سلیمانی دنبال می شود.

صادق تبریزی با عنوان این مطلب که تلاش می کنیم با اجرای این طرح، زنجیره انتقال ویروس قطع و سرعت انتقال بیماری از اجرای اقدامات ما کندتر شود، ادامه داد: هدف اصلی از اجرای طرح شهید سلیمانی، کنترل بیماری است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، هدف دوم طرح شهید سلیمانی را کاهش میزان بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها و هدف سوم را کاهش آمار مرگ های کرونایی اعلام کرد و گفت: هدف چهارم طرح شهید سلیمانی، به حمایت از گروه‌های آسیب پذیر و در معرض خطر اختصاص دارد.

صادق تبریزی ادامه داد: در گام چهارم طرح که به صورت رسمی از ابتدای آذر شروع شده است، یک ویژگی دیگر به سه گام قبلی اضافه شده و آن محله محور و خانواده محور کردن این طرح است.

وی تاکید کرد: این اقدام به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک شایانی خواهد کرد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، افزود: این طرح در تمامی استان‌های کشور کلید خورده و به زودی نتایج درخشان آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha